Do Slovana prichádza Anthony Peluso

Tridsaťjedenročný krídelník má za sebou šesť sezón v NHL a osem v AHL.

Naposledy pôsobil vlani v tíme AHL Bakersfield Condors. V NHL drafte v roku 2007 si rodáka z ontarijského North York vybral v 6. kole St. Louis Blues. Najlepšiu ligu sveta však Peluso okúsil v klube Winnipeg Jets, kde odohral veľkú väčšinu zo svojich 148 zápasov a zaznamenal všetkých 14 bodov. Do niekoľkých zápasov nastúpil aj v drese Washington Capitals a Calgary Flames.Predtým ako sa stal Anthony Peluso (nar. 18.4.1989, výška 191 cm, hmotnosť 102 kg) profesionálnym hráčom, hral hokej v jednej z hlavných kanadských juniorskych súťaží Ontario Hockey League (OHL) postupne za Erie Otters, Soo Greyhouns a Brampton Battalion. V marci 2009 podpísal Anthony Peluso profesionálny nováčikovský trojročný kontrakt so St. Louis Blues, ale za bluesmanov si nikdy nezahral. Počas štyroch sezón pôsobil vo farmárskom tíme Peoria Rivermen. V januári 2013 si ho z waivers zoznamu stiahli Winnipeg Jets, pričom ešte v tej istej sezóny stihol za "stíhačky" odohrať svojich prvých päť zápasov v najlepšej lige sveta.V ďalších troch sezónach bol Peluso stabilnou súčasťou základnej zostavy Winnipeg Jets. Svoj prvý gól v NHL strelil 24. októbra 2013 do siete Nashville Predators. Po piatich sezónach v organizácii Jets odišiel Peluso ako voľný hráč do Washingtonu Capitals, ale väčšinu sezóny 2017/18 strávil na farme Hershey Bears. V ďalšej sezóne podpísal Peluso jednoročný dvojcestný kontrakt s Calgary Flames, pričom väčšinu času strávil na farme AHL v Stockton Heat. Vlani pôsobil na základe jednoročnej zmluvy v klube Bakersfield Condors, ktorý je afiliáciou Edmontonu Oilers.Slovan pred koncom prestupového obdobia do rozhodujúcej fázy sezóny hľadal posilnenie útočných radov. Peluso prináša popri skúsenostiach NHL do mužstva fyzický element. Výborné fyzické parametre vie dokonale využiť pri svojej hre. "Anthony je silný, výborne fyzicky disponovaný krídelník, s veľmi solídnym pohybom. Jeho silnou stránkou je kvalitný forčeking. V útočnej fáze hry nám určite dokáže pomôcť v predbránkovom priestore, ako aj v rohoch klziska. Pred play off v ňom získavame na súpisku skúseného hráča NHL, v ktorého schopnostiach je aj bodovať v dôležitých momentoch," povedal na adresu novej posily belasých generálny manažér HC SLOVAN Bratislava Maroš Krajči.Anthony Peluso pricestoval na linke Toronto - Viedeň v sobotu ráno, má čerstvý negatívny PCR test na ochorenie COVID. Do prvého extraligového zápasu by mohol nastúpiť v piatok 12. februára v Nových Zámkoch.