Dnes prípravný duel proti Bratislava Capitals

Len deň po postupe belasých do semifinále Tipsport Kaufland Cupu cez Topoľčany, odohráme prípravné stretnutie proti Bratislava Capitals so začiatkom o 17:30 h.

V dnešnom zápase budú belasí vystupovať ako hosťujúce mužstvo. Domácim Bratislava Capitals odriekol na poslednú chvíľu účasť na otváracom zápase rakúskej nadnárodnej súťaže pre pozitívne testy na ochorenie COVID – 19 HC Bolzano. Vedenie bratislavských klubov sa tak rýchlo dohodlo na náhradnom riešení a spoločnom zápase, ktoré má úvodné buly o 17:30 h. Priamy prenos z neho odvysiela televízna stanica RTVS 2.Bratislava Capitals sú po minuloročnom úspešnom účinkovaní v Slovenskej národnej hokejovej lige na prahu svojej prvej sezóny v rakúskej nadnárodnej hokejovej lige.  Tím do nej povedie ako hlavný tréner Rostislav Čada, ktorý v minulosti pôsobil aj na lavičke HC SLOVAN Brazislava V príprave na nový ročník odohrali Capitals päť prípravných duelov s bilanciou tri výhry a dve prehry.Mužstvo Rostislava Čadu sa skladá z veľkej väčšiny zo slovenských hokejistov, tých dopľńa päť legionárov. Najznámejší z nich je Brock Higgs, ktorý nastupoval v drese Banskej Bystrice a má s ňou dva majstrovské tituly. Z nižšej zámorskej súťaže prišiel do tímu tiež americký útočník Mitch Hults. Po 57 bodovej sezóne v Cracovii Krakow sa o podobné výkony bude snažiť v Capitals Damian Kapica. Tréneri budú tiež stavať aj na skúsenostiach hráčov so slovenským i medzinárodným hokejom. Na rozdávanie ich má už 38 – ročný krídelník Michel Miklík, či jeho kolegovia z útoku Dávid Buc a Adam Lapšanský. Z Košíc prišiel do Bratislavy Jakub Suja, Z Banskej Bystrice zase kreatívny center a účastník ZOH v Soči 2018 Miloš Bubela.V obrane nášho súpera sa predstavia známe mená ako Lukáš Bohunický i Michal Chovan, tiež Eduard Šedivý, ktorý ešte vlani obliekal dres HC SLOVAN Bratislava. Kapitánom tímu je bratislavský rodák Karol Sloboda.Do brány môže ísť už dnes proti Slovanu odchovanec belasých Samuel Baroš, ďalšou možnosťou je skúsený 38 – ročný Peter Hamerlík.