CSKA Moskva nad sily belasých

HC SLOVAN Bratislava začal záverečný trip sezóny vysokou prehrou na ľade CSKA Moskva.

CSKA Moskva – HC SLOVAN Bratislava 12:0 (6:0, 2:0, 4:0)

Góly:  4. A. Radulov (Žarkov, Mamin), 5. Grigorenko (Da Costa, A. Radulov), 6. Žarkov (Denisov, Stas), 12. Grigorenko (A. Radulov, Da Costa), 15. A. Radulov (Zajcev), 16. Mamin (Stas, Jegoršev), 31. Da Costa (Kiselevič, Muršak), 32. Grigorenko (Zajcev), 49. Mamin (Zajcev, Muršak), 52. Kvartaľnov (Ľubimov), 53. A. Radulov (Da Costa, Naumenkov), 60. Hjalmarsson (Da Costa, Grigorenko)

Zostavy:
CSKA: Galimov (Sorokin) – Denisov (C), Zajcev, Bondarev, Kiselevič, Jegoršev, Panin, Naumenkov, Telegin – Grigorenko, A. Radulov (A), Da Costa – Muršak, Engqvist, Hjalmarsson – Mamin, Stas, Žarkov – Ľubimov, Arťuchin (A), Kvartaľnov
HC SLOVAN: Godla (od 6. Backlund) – Starosta, Sersen (A), Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Kudrna, Tičar, Netík – White, Surový, Bartovič (C) – Lunter, RehákSuverénny líder celej KHL začal svoje obrovské kvality potvrdzovať hneď od úvodu stretnutia. Godla sa musel obracať už v druhej minúte po strelách Engqvista a Jegorševa. Galimova sa snažil ohroziť Libor Hudáček. V štvrtej minúte pri avizovanom vylúčení sa Radulov dostal až pred Godlu a puk zasunul medzi jeho betóny. Prešla len minúta, Radulov poslal puk na Da Costu, ktorého delovku dorazil za Godlu Grigorenko. Nášho gólmana prekonal v šiestej minúte Žarkov a vyhnal ho z brány. Gólostroj CSKA však nezastavil ani Backlund, v 12. minúte sa domáci po zakončení Grigorenka radovali štvrtýkrát. Následne sa obrana Slovana mohla poďakova Backlundovi, ktorý dobre zasiahol proti Jegorševovi. Najlepší kanonier celej súťaže Alexander Radulov pridal v 15. minúte piaty gól a hororvú tretinu zakončil o minútu neskôr v presilovke Mamin.Druhé dejstvo sa odohrávalo v pokojnejšom duchu ako prvá tretina. V 24. minúte vytiahol po strele Engqvista dobrý zákrok Johan Backlund. Slovanisti sa pred Galimova dostali zásluhou Tomáša Netíka, ktorý však už tiesnený nezakončil. Následne vypálil tvrdo Brejčák, skóre sa nemenilo. Veľké šance prišli v presilovej hre päť na tri, no Galimov držal čisté konto aj po delovkých Sersena, Štajnocha, či Nagya. Čo nevyšlo Slovanistom, vyšlo domácim, v početnej výhode sa presadil Da Costa – 7:0. Svoj hattrick dokonal o minútu neskôr Grigorenko – 8:0. V 38. minúte vystrelil dobre z otočky Tičar, trafil len betóny domáceho brankára. V 42. minúte vyskúšal Backlunda strelou spomedzi kruhov Alexander Radulov. Na druhej strane strielaľ nad bránu Ladislav Nagy, pred gólmanom Sorokinom nepochodil ani Tičar s Netíkom.V 45. minúte zachránil pred Da Costom Backlund, no o štyri minúty bol krátky na dorážku Mamina - 9:0. Domáci sa v 53. minúte mohli tešiť z desiateho gólu v našej sieti, puk do brány pretlačil Kvartaľnov. CSKA hralo s obrovskou chuťou, sedem minút pred koncom strelil svoj tretí gól v zápase Alexander Radulov. Skóre zápasu upravil na konečných 12:0 v samom závere Hjalmarsson.Petri Matikainen: Hrali sme dnes proti aktuálne najlepšiemu mužstvu súťaže. Domácim vyšiel úžasne vstup do zápasu, strelili rýchle góly a potom sme sa už len prizerali. Bojujeme s neľahkou situáciou, na chlapcoch vidno veľkú frustráciu. Chceme dohrať sezónu so cťou, napraviť čo najskôr tento zlý výsledok.