Bude mi cťou obliekať dres Slovanu

Tomáš Surový bude po pôsobení v Diname Minsk hrať v nasledujúcom ročníku v Slovane. S tímom má hlavný cieľ postúpiť do play-off.

V Minsku sme mali pomerne mladý mančaft, sezóna nám nevyšla podľa našich predstáv. Na klub nemôžem povedať jedno zlé slovo, bol som tam spokojný a všetko fungovalo veľmi dobre. Aktuálne sa však už pozerám len dopredu a nesmierne teším na pôsobenie v Slovane.
Prečo padla po Minsku voľba na Slovan?Za posledné roky som si angažmánov v zahraničí „užil“ skutočne dosť, rozhodol sa preto vybrať si svoj ďalší klub blízko domova. Som rád, že prišla ponuka zo Slovanu, klubu s obrovskou históriou a tradíciou, v ktorom poznám takmer všetkých chalanov súčasného kádra.  Rozhodovanie teda nebolo ťažké, bude mi veľkou cťou obliekať dres Slovanu v KHL!Jedným zo známych v kabíne je aj Matt Murley, ktorý prezradil, že sa na teba už teší...Rovnako sa na Matta veľmi teším. Je to veľmi dobrý chalan, zažili sme spolu veľa zábavy. Za  morom sme hrali v mládežnických kategóriach, neskôr v AHL a tiež v NHL niekoľko sezón. Minulú sezónu sme sa stretli počas vzájomných zápasov Medveščaku a Dinama. Hokejový osud to zariadil tak,  že po viac ako desiatich rokoch budeme bojovať opäť spolu za jeden tím.. O dva týždne začína spoločná príprava na ľade, ako dlho  už trénuješ?Po sezóne som si doma doprial niekoľko dní oddych. Dovolenku som nestihol a vyzerá to tak, že ani nestihnem. Po dňoch voľna som začal s prípravou na novú sezónu, aktuálne už makám šiesty týždeň. Chcem sa čo najlepšie pripraviť, čas beží a čo chvíľa sa celý mančaft stretneme v Bratislave a odštartujeme prípravu na ľade. Stíhaš popri príprave sledovať aj svetový šampionát vo futbale?Tohtoročné majstrovstvá sveta nesledujem až tak podrobne. Niektoré zápasy si pozriem, iné mi zase ujdú. Úspech by som doprial pravdepodobne Holanďanom. Na šampionáte sa prezentujú kvalitnými výkonmi, doposiaľ im prvenstvo vždy ušlo, výjsť by to mohlo tento rok.Rodina býva v Banskej Bystrici, presťahujete sa spoločne do Bratislavy?Zatiaľ sme sa s manželkou záväzne nedohodoli. Neviem, či tu budem sám, alebo sa z Banskej Bystrice do hlavného mesta presunie aj rodinka. Vzdialenosť medzi oboma mestami je však autom zvládnuteľna za prijateľný čas, takže sa na rozdiel od predošlých rokov dostanem domov aj viackrát počas sezóny.Tvoj hlavný cieľ v novej sezóne?Prvoradý a hlavný cieľ bude postúpiť do play – off. Samozrejme, liga je náročná,  hrajú v nej kvalitní hokejisti. Budeme však robiť od prvého spoločného tréningu až do záverečného zápasu základnej časti všetko preto, aby sme sa do najlepšej osmičky v Západnej konferencii dostali. Slovan v minulej sezóne vo vyraďovačke chýbal, verím, že tvrdou prácou a snahou sa nám ho tam podarí vrátiť!