Logo

Správy

SlovanPositive

Bodový rekordér sa vracia do Slovana

0 0

Lukáš Kašpar si po sezóne strávenej v moskovskom Dyname oblečie opäť dres HC SLOVAN.

$article->fk_main_image->title


Český hokejista, ktorý sa fanúšikom Slovana predviedol v ročníku 2015/16, keď ziskom rekordných 49 bodov pomohol k postupu do playoff súhlasil s podmienkami ročného kontraktu, s platnosťou do 30. apríla 2018. Ten ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

Tridsaťjedenročný hokejista má bohaté skúsenosti v nadnárodnej Kontinetnálnej hokejovej lige. Po šiestich sezónach za morom obliekal postupne dresy Barysu Astana, Donbassu Doneck, Jugry Chanty – Mansijsk, či Dynama Moskva. Výkony Kašpara dobre poznajú aj vo fínskej Liige, kde nastupoval za Kärpät Oulu a s tímom získal v ročníku 2012 majstrovský titul.

Do Slovana prišiel „Kašpi“ pred ročníkom 2015/16 a okamžite sa zaradil k lídrom celého tímu. Produktívna bola jeho prvá formácia, samotný rodák z Mostu nazbieral 62 zápasoch až 49 bodov, čím vytvoril klubový rekord v počte bodov pre hráča na sezónu.

Z Bratislavy si to 189 cm vysoký a 89 kg vážiaci útočník namieril do Moskvy. V Dyname však doplatil na zranenie a chorobu zo začiatku sezóny, vedenie ho poslalo aj na svoju farmu do Balašichy, v priebehu sezóny sa mu nepodarilo dohodnúť na odchode z klubu. Aj napriek tomu zasiahol do sezóny v 27 dueloch a nazbieral 18 bodov. 

Hokejista, ktorý môže nastupovať na pravom i ľavom krídle má na konte tiež tri štarty na svetových šampionátoch a v zbierke zlato z MS 2010 a bronz z MS 2012.

HC SLOVAN Bratislava teší opätovný príchod Lukáša Kašpara do mužstva a verí, že v KHL prežije ďalšiu fantastickú sezónu. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem