Bez gólu sa nedá vyhrať, zhodli sa Mikúš s Meszárošom

HC SLOVAN Bratislava sa na prvom zápase mini tripu musel zmieriť s prehrou na ľade Viťazu Podoľsk. S priamym konkurentom v Západnej konferencii ťahali za kratší koniec a po druhý raz v sezóne nestrelili ani jediný gól.

„Začali sme dobre, posielali sme puky hlboko do ich pásma a tam sme ich držali. V druhej tretine sme mali problémy po zmene strán, urobili sme niekoľko chýb a dostali sme góly,“ povedal po stretnutí Juraj Mikúš.Súper dokázal využiť všetky zaváhania v obrane, na druhej strane zverenci Miloša Říhu sa neradovali ani po stopercentnej šanci Mareka Viedenského, ktorý netrafil prázdnu bránku. „Hokej je o chybách a kým súperi ich využívajú, my bohužiaľ nie. Bez gólu sa vyhrať nedá. Je to klišé, ale nemôžeme počítať s tým, že budeme mať desať šancí. Musíme využiť tie, ktoré si vypracujeme. K tomu sa nič iné nedá povedať,“ dodal Mikúš.Nízka efektivita premieňania šancí mrzí aj kapitána Andreja Meszároša. „Bez gólu sa nedá vyhrať, máme s tým problémy na začiatku sezóny. Takto to nepôjde. Ja som ešte Podoľsk nevidel takto zle hrať, ale my sme sa im prispôsobili.“Slovan má možnosť revanšovať sa už v pondelok, kedy však narazí na mimoriadne zdatného súpera – CSKA Moskva. Musí však ukázať viac, ako v Podoľsku. „Nedali sme do zápasu nič navyše, nejakú chuť po góloch. Musíme jednoducho viac chcieť, ťažko sa to hodnotí,“ dodal Andrej Meszároš.