Belasí v príprave nestačili na Kometu

HC SLOVAN prehral v prípravnom stretnutí na ľade Komety Brno 1:4.

Kometa Brno – HC SLOVAN 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 6. Plekanec (Horký, Hruška), 15. Gulaši (Hruška, Plekanec), 22. Horký, 42. Orsava (Gulaši) – 58. Sloboda (Bačík, Bondra)HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Pyrochta, Bartejs, Baranka, Němec, Gulaši, Štencel, Mikyska – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Kusko, Kratochvíl. Trenér: Petr Fiala.
HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Štajnoch, Hudec, Bačík, Sersen, Meszároš (C), Podlipnik, Demo, Šedivý – Puliš, Urbánek, Kukumberg – Viedenský, Abdul, Bondra – Miklík, Petráš, Jendek – Sloboda, Kytnár, Žitný. Trenér: Roman Stantien.Rozhodca: Hejduk, Ondráček – Čelechovský, RampírDiváci: 3921Úvodnú tretinu zvládli lepšie hráči Komety. Tí v tradičnom zápolení dvoch klubov v rámci prípravy ustáli šancu Michela Miklíka, ktorý bekhendom neprekonal Vejmelku a v ďalších minútach robili belasým ťažkosti. Úvodný gól dosiahol hviezdny Tomáš Plekanec, o deväť minút zase nedal Habalovi šancu po bombe spomedzi kruhov Michal Gulaši.Druhú časť sa Slovan snažil otvoriť aktívne, s cieľom dosiahnuť kontaktný gól. Žiaľ Kometa využila svoju prvú príležitosť a Horký zvýšil už na 3:0. Domáci potom hrozili z hokejok Zaťoviča i Plekanca, no stav sa nezmenil.Aj tretiu časť hry začali o veľa lepšie hráčci trénera Petra Fialu. Po dvoch minútach hry bolo 4:0, keď sa presadil Orsava. Premérový gól za seniorov mohol streliť Dominik Jendek, ktorý však v úniku proti Vejmelkovi neuspel. Aspoň kozmetickú bodku za duelom dal Marek Sloboda, ktorý dorazil puk po úniku Patrika Bačíka a Rada Bondru.