Belasí v piatok na ľade Nitry

HC SLOVAN Bratislava pokračuje v zápasovom programe po reprezentačnej prestávke, v piatok o 18:00 h nastúpi v Nitre.

Zverenci Romana Stantiena sa po návrate z reprezentačnej prestávky v domácom proistredí vytrápili s MAC Újbuda, kedy sme síce dvakrát prehrávali, no výhru na svoju stranu strhli presilovkovou strelou Michala Sersena v predĺžení na 4:3.Belasí si tak pred koncom základnej časti a začiatkom nadstavby držia druhú pozíciu s trojbodovým odstupom na tretie Košice a s mankom troch bodov na vedúcu Banskú Bystricu. Súper Slovana bude o play-off bojovať v druhej polovici tabuľky medzi tímami zo 7. – 12. pozície. Nitra je aj vďaka výhre nad Michalovcami v uplynulom kole siedma.Corgoni počas prebiehajúceho ročníka Tipsport Ligy už dvakrát zasiahli do realizačného tímu. Nevydarený začiatok si odniesol hlavný tréner Andrej Kmeč, tím sa nepodarilo výraznejšie pozdvihnúť ani Mariánovi Bažánymu a tak sa kormidla chopilo vedenie klubu, prostredníctvom Miroslava Kováčika a Tomáša Chrenka.Horšie postavenie v tabuľke má za následok pravdepodobne aj horšia produktivita útočníkov. Vedie ju obranca Kenney Morrison s 31 bodmi. O bod za ním nasleduje zámorská dvojica Kale Karbashian (30 bodov) a Judd Blackwater (26 bodov).Po príchode do Nitry sa dobre upísal Colton Yellow Horn s bilanciou 22 zápasov 22 bodov. Zo slovenských hokejistov sa najlepšie darí Andrejovi Kollárovi so ziskom 21 bodov. Tesne pred hranicou 20 bodov je Samuel Buček s 19 bodmi.V bráne sa strieda dvojica Miroslav Hanuljak, Juraj Šimboch, obaja dosahujú úspešnosť zákrokov 91% .