Ticket Shop
Doma Vonku

Belasí v piatok na ľade Nitry

0 0

HC SLOVAN Bratislava pokračuje v zápasovom programe po reprezentačnej prestávke, v piatok o 18:00 h nastúpi v Nitre.

Zverenci Romana Stantiena sa po návrate z reprezentačnej prestávky v domácom proistredí vytrápili s MAC Újbuda, kedy sme síce dvakrát prehrávali, no výhru na svoju stranu strhli presilovkovou strelou Michala Sersena v predĺžení na 4:3.

Belasí si tak pred koncom základnej časti a začiatkom nadstavby držia druhú pozíciu s trojbodovým odstupom na tretie Košice a s mankom troch bodov na vedúcu Banskú Bystricu. Súper Slovana bude o play-off bojovať v druhej polovici tabuľky medzi tímami zo 7. – 12. pozície. Nitra je aj vďaka výhre nad Michalovcami v uplynulom kole siedma.

Corgoni počas prebiehajúceho ročníka Tipsport Ligy už dvakrát zasiahli do realizačného tímu. Nevydarený začiatok si odniesol hlavný tréner Andrej Kmeč, tím sa nepodarilo výraznejšie pozdvihnúť ani Mariánovi Bažánymu a tak sa kormidla chopilo vedenie klubu, prostredníctvom Miroslava Kováčika a Tomáša Chrenka.

Horšie postavenie v tabuľke má za následok pravdepodobne aj horšia produktivita útočníkov. Vedie ju obranca Kenney Morrison s 31 bodmi. O bod za ním nasleduje zámorská dvojica Kale Karbashian (30 bodov) a Judd Blackwater (26 bodov).

Po príchode do Nitry sa dobre upísal Colton Yellow Horn s bilanciou 22 zápasov 22 bodov. Zo slovenských hokejistov sa najlepšie darí Andrejovi Kollárovi so ziskom 21 bodov. Tesne pred hranicou 20 bodov je Samuel Buček s 19 bodmi.

V bráne sa strieda dvojica Miroslav Hanuljak, Juraj Šimboch, obaja dosahujú úspešnosť zákrokov 91% .