Barankov gól do siete Bieloruska

Hokejisti Slovenska majú za sebou ďalší pripravný duel pred MS v Česku. V Košiciach nastúpili proti Bielorusku.

Slováci sa už v trinástej sekunde ujali vedenia po spolupráci dua z HC SLOVAN Bratislava. Ladislav Nagy skvele vybojoval puk za bránou, prenechal ho Ivanovi Barankovi, ktorý aj s prispením hosťujúceh obrancu otvoril skóre. Bieloruská odpoveď prišla už o 49 sekúnd, Kosticyn vyzval Kaľužného a bolo 1:1. Po sérii nepremenených šancí sa 29 sekúnd pred sirénou tešili opäť hostia po góle Korvyšina. Domácich vyprovokovala k zlepšenému výkonu až Nagyova šarvátka so Stasenkom, keď minútu po nej vyrovnal Ďaloga a po polovici zápasu otočil skóre Miklík. Bielorusi v tretej dvadsaťminútovke dvomi presilovkovými gólmi Stepanova a Demagina naklonili misku váh na svoju stranu. Na začiatku 56. minúty však zabudli na Podhradského, ktorý šikovne spoza bránky vyrovnal na 4:4. O osude stretnutia rozhodol v samostatných nájazdoch Kosticyn.Zverenci trénera národného tímu Vladimíra Vůjteka si s rovnakým súperom zmerajú sily už v piatok o 18.00 h v Poprade.Slovensko - Bielorusko 4:5 pp a sn (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0, 0:1)Góly: 1. Baranka (Nagy, Marcinko), 22. Ďaloga (Miklík), 32. Miklík (Viedenský, Mikuš), 56. Podhradský - 2. Kaľužnyj (A. Kosticyn), 20. Kovyršin (Drozd, Kuľakov), 48. Stepanov (Jefimenko), 51. Demagin (Gavrus, A. Kosticyn), rozh. samos. nájazd A. Kosticyn. Rozhodcovia: Baluška, Kubuš - Gajan, Smrek, vylúčení: 9:5 navyše Nagy 10 min za zhodenie rukavíc - Stasenko 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 7045 divákov.Slovensko: J. Hudáček - Baranka, Podhradský, Mikuš, Ďaloga, Graňák, Čerešňák, Jánošík, Jurčina - Nagy, Marcinko, Sýkora - Tybor, Viedenský, Miklík - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Cehlárik, Lušňák, HaščákBielorusko: Brikun - Korobov, Usenko, Stasenko, Goroško, Lisovec, Ustinenko, Karev - Gavrus, Kaľužnyj, A. Kosticyn - Stepanov, Kovyršin, Kuľakov - Drozd, Kitarov, Demagin - Jefimenko, Volkov, Demkov