Atmosféra, na ktorú sa nezabúda!

Hokejisti Slovana sa mohli počas domácich zápasov sezóny 2013/2014 vždy spoľahnúť na búrlivú podporu zaplnených tribún SLOVNAFT Areny!

Druhá sezóna  v KHL hokejistom Slovana síce nevyšla podľa predstáv, keď im v záverečnej stíhacej jazde ušiel postup do play – off, no atmosféra v SLOVNAFT Arene patrila medzi tie najlepšie široko – ďaleko! Veď v našej aréne padli aj zásluhou skvelej kulisy obaja aktuálni finalisti Gagarinovho pohára (Metallurg Magnitogorsk, Lev Praha), finalista Západnej konferencie Lokomotiv Jaroslavľ, či bohatý Ak Bars Kazaň!
Domáce zápasy Slovana v základnej časti KHL videlo 270 351 divákov, čo predstavuje priemer 10 013 divákov na jeden zápas. Slovan je jedným zo siedmich európskych elitných klubov, ktorého priemerná návštevnosť dosiahla päťciferné číslo. Navyše sa môže pochváliť najvyššou mierou zaplnenosti svojej arény, ktorá v tejto sezóne dosiahla až 99,58 %.Poďme si spoločne pripomenúť tie stretnutia, ktoré dostali SLOVNAFT Arenu najviac do varu!21. septembra hostil Slovan veľkého favorita každého ročníka KHL a dvojnásobného víťaza Gagarinovho pohára AK Bars Kazaň. Vo vyrovnanom stretnutí videlo 10 055 divákov napínavé predĺženie, ktoré rozhodol úžasným únikom najrýchlejší korčuliar KHL Milan Bartovič!23. septembra privítal HC SLOVAN Bratislava obhajcu Gagarinovho pohára Dinamo Moskva, nad ktorým vyhrával 2:0, 3:1, no nakoniec mu podľahol nešťastne 3:5. Diváci, však videli úžasný zápas, plný zvratov a nechýbalo veľa aby v elektrizujúcej atmosfére obral Slovan o body veľkého favorita!9. októbra aplaudovala vypredaná SLOVNAFT Arena svojim miláčikom azda pri najväčšom víťazstve sezóny! Mužstvo okolo kapitána Bartoviča zdolalo aktuálneho finalistu play off Gagrinovho pohára Mettaliurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení a po rozhodujúcom góle Vondrku si diváci spolu s hráčmi vychutnali veľkú radosť z dvoch cenných bodov.Mesiac október zastihol Slovanistov vo skvelej forme a minuloročnému finalistovi Traktoru Čeľabinsk nestačilo v Bratislave na víťazstvo ani trojgólové vedenie. Veľky obrat z 1:4 a neskôr 4:5 na konečných 6:5 zariadil český útočník Tomáš Netík, ktorý rozradostnil fanúšikov nechytateľnou strelou ponad rameno Garnetta minútu pred koncom riadneho hracieho času a odštartoval oslavy ďalšieho veľkého víťazstva! V polovici októbra padol v Bratislave po Magnitogorsku aj ďalší finalista play – off KHL Lev Praha. Vyhecovaný zápas, ktorý poznačilo niekoľko vylučení na oboch stranách, desať minútový trest pre Řepíka zvládli lepšie Slovanisti a tešili sa z víťazstva 5:2!

4. decembra vytvorila SLOVNAFT Arena v zápase proti hviezdnemu SKA Petrohrad belasými šálmi povestné a v celej KHL dobre známe Belasé Nebo! Naši hokejisti sa vypli k fantastickému výkonu, okorenený gólom Andreja Šťastného, ktorý sa pohral s obranou hostí. Zápas napokon doviedlo do víťazného konca až v predĺžení Kovaľčukove SKA. Atmosféru po góle Andreja Šťastného si vychutnáte v tomto videu.