2. kolo extraligy juniorov a dorastencov

Gólová prestrelka pre juniorov Košíc. Dorast naďalej neporazený.

Naši chlapci v druhom zápase mimo Bratislavy podľahli tesne rovesníkom z východu, keď o zápase rozhodli využité presilovky. Hlavný podiel na víťazstve súpera mala ich prvá formácia, ktorá zaznamenala 12 bodov (3 + 9). Z našich chlapcov sa najviac darilo Mikšíkovi, tomu do bodovej tabuľky pribudlo 5 bodov (1 + 4).HC Košice - HC Slovan Bratislava 6:5 (1:0, 4:3, 1:2)HC Košice: Chmara – Bondra, Borecký, Briják, Markuš, Pavúk – Fedorko, Halász, Michalčin, Stupeň, Varga – Hrivňák, Kaszonyi, Lenďák, Mikula, Pribula – Dimun, Grega, Medvec, Socha
HC Slovan: Baro, Godla – Bednarič, Brodek, Gula, Petráš, Roth – Bednárik, T. Červenka, Danišovský, Kratochvíla, Šalka – M. Černák, Javorek, Jurkovič, Kojda, Mikšík – Bundzík, Ernst, Ficel, TuranGóly a asistencie: 1:0 Bondra (Borecký, Markuš), 2:0 Mikula (Lenďák, Markuš), 2:1 Javorek (M. Černák, Mikšík) v presilovke, 3:1 Stupeň (Markuš), 3:2 Kojda (M. Černák, Mikšík), 4:2 Lenďák (Briják, Bondra), 5:2 Briják (Borecký, Bondra) v presilovke, 5:3 Mikšík v presilovke, 5:4 Bednarič (Mikšík), 6:4 Pavúk (Bondra, Borecký) v presilovke, 6:5 Petráš (Mikšík, Brodek)Vylúčení: 5/10
Využitie: 3/2
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Korba, Beňuška, Jobbágy
Diváci: 155Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Dnešný zápas bol zaujímavý hlavne pre oko diváka. Urobili sme veľa chýb  a zbytočných faulov, ktoré súper trestal gólmi. Stále sme doťahovali výsledok. Škoda nevyužite šance v power play v posledných sekundách zápasu.
Dorastenci deklasovali Košice
Môj dom, môj hrad alebo My sme Slovan a my sme tu doma. To dnes doslovne platilo u našich dorastencov. Súperovi z Košíc nedali šancu a zmietli ho z ľadu. Nielenže mu nasúkali sedmičku, ale dali mu lekciu z každej hernej činnosti. Dnes ľad patril len jednému tímu a to nám.HC Slovan Bratislava – HC Košice 7:1HC Slovan: Pavlas – Uličný, Lamp, Pokorný, Kuzmín, Priatka, Vadovič, Vidovič – Vitek, Halama, Kollár, Maroš, Bečka, Valko, Pöschmann, Takáč, Suchomer, Šimonič, Jaško, Sloboda
HC Košice: Maligda – Gashi, Kmec, Kolárik, Sorokáč, Vrábeľ – Koziot, Kuruc, Mandelík, Šumichrast, Tamáš – Heske, Hudák, Mackaľ, Striž – Černok, ŠtudencÚvodné minúty zápasu sa hral svižný hokej zo strany na stranu v podaní oboch mužstiev, ale s pribúdajúcom časom na časomiere začal ľad patril len jednému tímu. A to nám. Prvý gól zápasu padol už v druhej minúte z hokejky nováčika z Rakúska Phillipa Pöschmanna. Na ďalší gól v sieti súpera sme čakali do 6. minúty. Gól padol v presilovej hre. Slovan mohol svoj náskok zvýšiť v 22. minúte, keď sa na košického brankára rútil Halama. V 24. minúte mal veľkú šancu Takáč, ktorý dostal prihrávku z nášho obranného pásma a sám korčuľoval na brankára, jeho šanca zostala nevyužitá. Bol súperovým hráčom faulovaný. Rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ale ani reparát mu nevyšiel. Z tretieho gólu sme sa tešili v 26. minúte, keď strelou spomedzi kruhov číslo 66 prestrelilo všetko, čo mu stále v ceste. V krátkom slade po tomto góle, z belasých hokejok padli ešte dva. O víťazovi bolo rozhodnuté, otázkou ostalo, koľko gólov ešte naši chalani pridajú a v akom duchu sa tento zápas dohrá. Naši chalani pridali ešte dva góly a súper len korigoval výsledok na konečných 7:1.Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Po včerajšom víťazstve som mal troška obavy, či sa chlapci neuspokoja. Na druhej strane Košice nebodovali v Skalici, tak sme vedeli, že to bude náročný zápas. To sa nám aj potvrdilo, aj keď výsledok nasvedčuje niečomu inému. Musím povedať, že chlapci hrali výborne, korčuľovali, dreli celých šesťdesiat minút a poctivá hra sa odzrkadlila aj na výsledku. Súpera sme napádali, mali sme dobrý pohyb, boli sme rýchlejší na puku a myslím, že sme si tento zápas dnes zaslúžili vyhrať. Diváci mohli vidieť výborný hokej. Troška ma mrzí  to, že sa nám zase zranil dve minúty pred koncom Marco Halama a už tých atakov na hlavu je troška veľa. Kompetentní s tým budú musieť niečo robiť. Chcel by som chlapcom poďakovať, veľmi dobre vstúpili do sezóny. Príprava, ktorú sme tento rok odviedli, nesie výsledky. Odohrali sme najviac prípravných zápasov za dobu, čo som pri doraste, trinásť, to sa ukázalo ako pozitívum. Snažili sme sa chyby, ktoré sa ukázali v konfrontácii s moravskými mužstvami, napraviť. Som rád, že chlapci odohrali dobré zápasy.Aká bola príprava s vynovením tímom?Máme skoro nové mužstvo proti minulému roku. V kabíne ostali nejakí hráči z minulého roka, ktorí neboli veľmi často nasadzovaní. Teraz sa od nich očakáva, že budú ťahať „káru“. Myslím si, že príprava, ktorú sme absolvovali nám ukázala, kde nás tlačí topánka a na čom musíme popracovať. A dnes sa ukázalo, že keď jazdíme a to vieme, tak dokážeme získať veľmi veľa pukov v útočnom pásme.Čo hovoríte na útočnú formáciu Halama – Takáč – Pöschmann, ktoré zbiera bod za bodom?Pöschmann už hral hokej v rakúskej  dvadsiatke. Je to na ňom vidieť, má prehľad, ale musel sa prispôsobiť našim „systémovým veciam“. Marco je u nás len dočasne, rozohráva sa tu, lebo v poslednom prípravnom zápase mal otras mozgu. Marco je v projekte „18“, s trénerom Bartánusom sme sa dohodli, že dokiaľ Marco nebude fit, tak ho tam nezavolá. Ale videli ste dneska, ďalší zákrok na hlavu a to mu neprospieva. Dve sezóny dozadu mal dva otrasy mozgu, čo je pre neho veľmi zlé a nepriaznivé. Celkovo mám pocit, že tu dbáme menej o zdravie hráčov a takéto brutálne fauly by mali byť omnoho prísnejšie potrestané.