0 7
Modré krídla Slovan
Nedeľa 10.03.2024, 18:00 4. kolo ZŠ Poprad

Modré krídla Slovan postúpili do štvrťfinále

Zápas č. 3: AquaCity Pikes - Modré krídla Slovan 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), stav série 1:2

Góly: 6. Králik (Sokoli), 38. Kraut (Dlugoš, Stanček) – 6. Ožvald (Jasenec, Vidovič), 10. Mamonov (Trubač, Bohunický), 28. Královič (Fabuš, Dudáš), 39. Jasenec (Bohunický), 54. Ožvald (Lipiansky, Dudáš).

Rozhodovali: Korba, Tornay – Tichý, Staššák; strely: 26:31; vylúčení: 4:7; presilovky: 0:1; oslabenia: 1:0; 65 divákov.

AquaCity Pikes: Valluš – Nahalka, Burzík, Mešár, Zekucia – Przygodski, Stanček, Kraut – Sokoli, Králik, Kylnar – Dlugoš, Lavička

Modré krídla Slovan: Andrisík – Bohunický, Královič, Demo, Hauser, Fabuš, Vidovič, Krakovský – S. Petráš, R. Petráš, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Jasenec – Dudáš, Trubač, Mamonov – Pšenko, Olos, Volkov

Zápas č. 4: AquaCity Pikes – Modré krídla Slovan 0:7 (0:3, 0:3, 0:1), konečný stav série 1:3

Góly: 5. Jasenec (Klučiar, Demo), 7. R. Petráš (Klučiar), 12. R. Petráš (S. Petráš, Klučiar), 26. Jasenec (Trubač, Královič), 29. S. Petráš (Klučiar, R. Petráš), 36. Lipiansky (Klučiar, Jasenec), 52. Lipiansky (Ožvald).

Rozhodovali: Jobbágy, Krajčík – Nosek, Drblík; strely: 18:54; vylúčení: 4:6 (navyše: Mešár 20 minút za nešportové správanie sa); presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 96 divákov.

AquaCity Pikes: Valluš (29. Hurčík) – Nahalka, Burzík, Mešár, Zekucia – Przygodzki, Stanček, Kraut – Sokoli, Králik, Kylnar – Dlugoš, Lavička

Modré krídla Slovan: Andrisík – Bohunický, Královič, Demo, Hauser, Fabuš, Vidovič, Krakovský – S. Petráš, R. Petráš, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Jasenec – Dudáš, Trubač, Mamonov – Pšenko, Olos, Volkov

Farmársky tím HK Poprad mal na domáce zápasy série k dispozícii iba 12 kročuliarov a dvoch brankárov. Modré krídla Slovan tak mali uľahčenú úlohu aj napriek tomu, že v Bratislave im prekvapujúco ušiel jeden zápas. Ani tretí duel sa nezačal pre krídla vyvíjať ideálne. V 6. min. pri presilovke Bratislavčanov ušiel Sokoli, jeho nájazd ešte Andrisík stihol zlikvidovať, ale na bekhend Králik už nedokázal reagovať. Našťastie pre Modré krídla SLovan ešte v tej istej minúte a rovnakej presilovke dobrú kombináciu do odkrytej bránky zužitkoval Ožvald. Bol to možno rozhodujúci okamih celého zápasu a tiež série. Od tohto momentu už prevzali taktovku nad vývojom Modré krídla Slovan. V 10. min. ich dostal do vedenia Mamonov.

V druhej tretine po dlhom obliehaní domácej bránky vykúzlili peknú kombináciu dvaja tínedžerskí obrancovia a po prihrávke Fabuša sa bekhendovým blafákom zapísal medzi strelcom Královič. Na pohotové zníženie Krauta už o minútu zareagoval Jasenec, jeho nie príliš gólová strela bekhendom prekĺzla Vallušovi medzi betónmi.

V poslednej tretine pridal poistku dvojgólový Ožvald, ktorý bol vzápätí súčasťou dvojnásobného vylúčenia. Domáci však ani v dlhej presilovke o dvoch hráčov už zápas nezdramatizovali.

V nedeľu podali Modré krídla Slovan konsolidovaný výkon a potvrdili rolu papierového favorita. Na štvrťfinále sa naladili najlepším možným spôsobom - vysokým víťazstvom na nulu. Patrik Andrisík zlikvidoval osemnásť streleckých pokusov a pripísal si čisté konto. Jeho kolegovia z útoku nasúkali výrazne oslabenému súperovi sedem presných zásahov, potrebovali na ne 54 streleckých pokusov. Po dva góly si pripísali Jasenec, Richard Petráš a Lipiansky. Až päť asistencií na gól si pripísal kapitán Dušan Klučiar.

Tím z hlavného mesta sa do štvrťfinále playoff prebojoval aj vo svojej tretej sezóne a potvrdil, že v druhej najvyššej súťaži dlhodobo patrí k lepšej polovici tabuľky. V osmičke najlepších ich čaká po základnej časti druhý HC Prešov. Prvé dva zápasy sa hrajú na východe republiky 15. a 16. marca. V Bratislave v hlavnej aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa bude hrať 19. a 20. marca 2024, časy začiatkov budú ešte potvrdené.