4 3
Modré krídla Slovan
Streda 22.03.2023, 18:00 5. kolo ZŠ Humenné

Doma s úlohou vyrovnať sériu

HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0); stav série: 3:2

Góly: 23. Legalin (Vrábeľ, Lenďák), 38. Záhradník (Trandin), 42. Legalin (Novota, Vrábeľ), rozh. sam. nájazd Legalin– 12. R. Petráš (Jasenec, Klučiar), 34. Lukošik (Bohunický, Bezák), 52. Fetkovič. Rozhodovali: Jobbágy, Kocúr – Tomáš, Pribula; strely: 40:32; vylúčení: 6:5; presilovky: 2:1; oslabenia: 0:0; 942 divákov.

Humenné: Durný – Jacko, Lenďák, Pulščák, Novický, Kudin, Novota, Zekucia – Vaško, Vrábeľ, Lačný – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Farkaš, Markuš, Frič

Slovan: Baroš – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, J. Myšiak, Demo – Ožvald, Preisinger, Fetkovič – F. Dej, Bezák, Petriska – Jasenec, R. Petráš, Klučiar – Lukošik, Polák, Matoušek – Trubač

Na Zemplíne začali lepšie hostia, ktorí viedli v priebehu zápasu 1:0 i 2:1, no v záverečnej tretine prehrávali 2:3. Duel poslal do predĺženia gólom v 52. minúte Fetkovič. Keďže v ňom napriek viacerým šanciam gól nepadol, duel rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa presadili len domáci Legalin a Lačný. Prvý menovaný tak vďaka víťaznému gólu zaknihoval hetrik. Svoje prvé presné zásahy v tohtoročnom play-off zaznamenali domáci Záhradník a hosťujúci Petráš. Na premiérový zápas v drese rezervy Slovana v tejto sezóne nastúpil Adam Lukošik a hneď sa tešil z gólu.

Ivan Boržík (asistent trénera HC 19 Humenné): „Prvá tretina bola do desiatej minúty z našej strany výborná. Vtedy súper asi prvýkrát vystrelil na našu bránu. Prišiel však gól po nečakanom odraze puku od plexiskla, zbytočne sme boli vylúčení, museli sme dvakrát doťahovať. Zápas bol dramatický, rozhodli nájazdy. Budeme oddychovať a chystáme sa na piatok.“

Tomáš Slovák (asistent trénera Modré krídla Slovan): „Pre našich mladých chlapcov sú tieto zápasy vynikajúcou školou, získavajú skúsenosti, aj keď teraz po zápase výsledok bolí. Predviedli sme solídny výkon, rozobrať si musíme naše fauly. Ešte zabojujeme.“

Domáci zápas Modrých krídiel je na programe v piatok 24. marca o 13:45hod. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal SK. Pernamentkári majú na zápas vstup zdarma.