HK ESMERO Skalica vs. Modré krídla Slovan

Modré krídla Slovan
Piatok 03.03.2023, 18:00 44. kolo Skalica Aréna

Modré krídla sú vo štvrťfinále play off TIPOS SHL

Vstup do zápasu mali Modré krídla Slovan fantastický, keď už v prvej minúte otvoril skóre Antonio Ožvald. V piatej minúte zápasu bol za držanie vylúčený Lucas Jendek a domáci dokázali využiť početnú výhodu gólom Včelku. V prvej tretine už Modré krídla nedokázali skórovať, kedže sa bránili dokopy štyrom presilovkám.

V druhej tretine sa ako jediný gólovo presadil domáci Martin Hujsa. Vývoj zápasu si domáci postrážili a v tretej tretine strelil rozhodujúci gól domáci Šátek. Keďže Považská Bystrica prehrala na ľade Dubnice, Modré krídla Slovan sa tešia z priameho postupu do play off TIPOS SHL. V ňom sa strentnú s tretím tímom po základnej časti HC 19 Humenné. Prvé dva zápasy sa hrajú na východe republiky 14. a 15. marca, krídla sa po prvý raz doma predstavia v sobotu a nedeľu 18. a 19. marca.