Modré krídla Slovan
Streda 25.01.2023, 18:00 34. kolo ZŠ Topoľčany

Modré krídla v Topoľčanoch neskórovali

HC Topoľčany – Modré krídla Slovan 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 35. Hajnik (Knižka, Tomčák), 40. Tomčák (Piačka, Knižka), 53. Gergel (Knižka, Piačka). Rozhodovali: Krist, Čahoj – Rehák, Nosek; strely: 37:31; vylúčení: 3:4; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 710 divákov.

HC Topoľčany: Ovečka – Knižka, Petrovický, Dosek, Laurenčík, Bystričan, Valent, Hřebíček, Sedlák – Hajnik, Tomčák, Matej – Addison, Stránský, Ručkay – Hvila, Plochotnik, Vybiral – Gergel, Piačka, Šandor

Modré krídla Slovan: Baroš – Demo, Žabka, Krakovský, Bohunický, Marko, Myšiak, Lopuchovský – Ožvald, Lipiansky, Fetkovič – Klučiar, Polák, Kukumberg – Dej, Bezák, Petriska – Jendek, Adamčík, Matoušek

Modré krídla Slovan po prvý raz v tejto sezóne nestačili na Topoľčany. V šesťbodovom zápase s tabuľkovým susedom im bol veľkou prekážkou brankár Juraj Ovečka, ktorý sa pomerne prekvapujúco objavil v bránke domácich. Náhradný brankár extraligových Nových Zámkov, ktorý však pri českom legionárovi Kantorovi nedostáva prakticky žiadnu šancu, bol našim mladíkom veľkou prekážkou, keď zlikvidoval všetkých 31 striel a vo svojom treťom vystúpení za Topoľčany zaknihoval tretie víťazstvo.

Po bezgólovej prvej tretine sa ako prví presadili domáci hráči v 35. min., keď skóroval Hájnik. Tesne pred koncom druhej tretiny si prvý gól v tejto sezóne pripísal aj skúsený center Jozef Tomčák. Zo súťažného presného zásahu sa predtým naposledy tešil 13. marca 2022, kedy rozvlnil sieť Humenného. Víťazstvo domácich pečatil v 53. min. Gergel.

Modrým krídlam sa opäť o čosi vzdialila vidina priameho postupu do play off. Už zajtra (v piatok) ich čaká ďalší zápas na ľade Považskej Bystrice, kde sa im dlhodobo nedarí. Potom prídu na rad dôležité zápasy na budúci týždeň proti slovenskej osemnástke a Leviciam.