3 8
Modré krídla Slovan
Štvrtok 27.10.2022, 13:00 51. kolo Stredná športová škola Poprad

Gólový uragán krídiel proti repre do 18 rokov

V ďalšom zápase na východe republiky sa Modré krídla Slovan postavili v rozpätí 17 hodín proti tímu projektu centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov.

Projektový výber začal zápas lepšie, udržal si v prvej časti hry čisté konto a sám gólovo udrel vďaka presnej strele Ondreja Marunu z ľavého krídla v 11. minúte. Pravdepodobne podstatný zlom v zápase prišiel v závere prvého  dejstva, keď obranca výberu Samuel Kupec dostal trest na päť minút a do konca zápasu za seknutie. Modré krídla ponúknutú početnú výhodu zužitkovali hneď dvojnásobne. V dlhej presilovke na začiatku prostrednej tretiny skórovali najprv Lukáš Lipiansky a po ňom aj František Dej.

Dva presné zásahy hokejistov Modrých krídel naštartovali gólovú kanonádu. Vo zvyšku druhej časti sa zmenilo skóre ešte päťkrát. Postupne rozvlnili sieť William Hauser, opäť Lukáš Lipiansky, Richard Petráš, Luca Krakovský a Ľubomír Fetkovič, pričom mladíkom nepomohla ani výmena brankárov, keď Samuela Urbana za stavu 1:5 nahradil kmeňový hráč Slovana Damian Slávik. V záverečnej dvadsaťminútovke osemnástka skorigovala vysokú prehru gólmi Michala Liščinského a Patrika Masnicu. Za hostí sa presadil ich najproduktívnejší hráč v doterajšom priebehu súťaže Ján Petriska.

O osem gólov krídiel sa dnes postaralo sedem rôznych strelcov. Krídla hneď po zápase nabrali cestu domov, aby stihli ako tak zregenerovať. Už zajtra o 14:00 h ich čaká ďalší ligový zápas, tentoraz so súperom úplne iného kalibru, druhým mužstvom tabuľky a ašpirantom na postup do extraligy HK ESMERO Skalica.

JOJ Šport Slovensko 18 – Modré krídla Slovan 3:8 (1:0, 0:7, 2:1)
Góly:
 11. Maruna (Párička, Beluško), 43. Liščinský (Jedliček, Masnica), 48. Masnica (Královič, T. Pobežal) – 21. L. Lipiansky (Petriska, Preisinger), 23. Dej (Preisinger, Petriska), 28. Hauser (R. Kukumberg ml., Klučiar), 32. L. Lipiansky (Preisinger, Petriska), 32. R. Petráš (M. Matoušek, Trubač), 36. Krakovský (Bohunický, Polák), 36. Fetkovič (Ožvald), 46. Petriska (Ožvald, Škultéty).
Vylúčení: 1:2 na 2 min, navyše S. Kupec 5+DKZ, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Jobbágy - Kováčik, Tichý, 50 divákov.

Zostava JOJ Šport Slovensko 18: S. Urban (32. Slávik) – S. Kupec, Královič, Beluško, Ďurina, Petras, Šlank, Sakmár – Jobek, T. Pobežal, Masnica – Maruna, Párička, Rohaľ – T. Varga, S. Gron ml., Feranec – Jedliček, Liščinský. Tréner T. Tartaľ.

Zostava Modré krídla Slovan: Noskovič (Gadžijev) - Demo, Žabka, Bohunický, Krakovský, Myšiak, Hauser, Škultéty, Kurty - Dej, Fetkovič, Ožvald - Preisinger, Lipiansky, Kukumberg - Klučiar, R. Petráš, Petriska - Trubač, Polák, Matoušek. Tréner: Lipiansky.