3 0
HK Levice
Nedeľa 13.11.2022, 17:00 14. kolo Arena Ondreja Nepelu

Dôležité domáce víťazstvo nad Levicami, Baroš s nulou

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa hral od začiatku rýchly hokej. Už v prvej minúte zápasu sa radovali z gólu domáci, keď domáceho brankára prekonal kapitán Modrých krídiel Miroslav Preisinger. V bráne hostí viackrát podržal brankár Juraj Beržinec, ktorého druhýkrát v zápase prekonal v 14. minúte útočník domácich František Dej.

V druhej tretine chceli hostia otočiť výsledok stretnutia, avšak zastavil ich gól v polovici zápasu, ktorý po druhýkrát v zápase zaznamenal kapitán domácich Preisinger. Využil tak domácu presilovku štyria na troch.

V záverečnej tretine gól už nepadol. Hosťujúce Levice hrali tri presilové hry a taktiež sa pokúsili o hru bez brankára. Viacero šancí skončilo na dobre chytajúcom Samuelovi Barošovi, ktorý si pripísal dvadsaťpäť zákrokov a čisté konto. V percentuálnom ukazovateľovi zákrokov sa tak dostal s 95,65% na prvé miesto v súťaži. Domáce Modré krídla tak odskočili v tabuľke od dnešného súpera na osem bodov po víťazstve 3:0.