Modré krídla Slovan
Streda 26.10.2022, 18:00 10. kolo ZŠ Humenné

Prekvapenie na východe sa nekonalo

HC 19 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Góly: 5. Ragan (Marcinko, Horvát) 6. Vaško (Vrábeľ, Ťavoda) 26. Safaralejev (Ťavoda, Vaško) 33 D. Markuš (Stripai, Horvát) 40. Lenďák (Vaško, Safaralejev) 54. Krajňák (Horvát, Ťavoda) – 20. Demo (Petráš) 48. Petriska (Preisinger, Hauser). Rozhodovali: Kocúr, Snášel – Tomáš, Pribula, strely: 36:32, vylúčení: 6:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 503 divákov

HC 19 Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Marcinko, Stripai, Bartoš, Fonfer – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, Krajňák, Horvát – Lačný, D. Markuš, Ščurko – Kiss, Farkaš

Modré krídla Slovan: Noskovič – Demo, Žabka, Bohunický, Škultéty, Myšiak, Hauser, Krakovský, Lopuchovský – Kukumberg ml., Fetkovič, Ožvald - Preisinger, Lipiansky, Petriska – Klučiar, Petráš, Matoušek – Trubač, Polák, Kurty

Dlhá cesta na východ republiky si vybrala svoju daň hneď v úvode zápasu. Hostitelia z Humenného dvoma zlepenými gólmi  rozpätí 23 sekúnd jasne naznačili, že dnes o svoju neporaziteľnosť na domácom ľade nebudú chcieť prísť. Pred odchodom do šatní sa však Modrým krídlam podarilo znížiť po strele obrancu Daniela Dema na prijateľný rozdiel jediného zásahu. Stalo sa tak krátko po skončení presilovky hostí.

O výsledku zápasu rozhodla druhá tretina. Najprv sa pripomenul najproduktívnejší hráč celej ligy ruský útočník Igor Safaralejev, ktorý svojím jedenástym gólom v sezóne zvýšil na 3:1. Potom domáci využili presilovku, strela Ťavoda bola síce nepresná, odrazila sa však od zadného mantinelu k nabiehajúcemu D. Markušovi a Nosovič bol proti jeho dorážke bezmocný. Ešte krátko pred koncom druhej tretiny zvýšili domáci na zdanlivo už neriešiteľných 5:1, keď sa vo vymyslenej presilovke o dvoch hráčov presadil strelou Lenďák. Mladíci krídiel cítili jasnú nespravodlivosť, po góle vzplanuli vášne, ktoré rozhodcovia vyriešili tak, že poslali predčasne pod sprchy Stripaia a nášho Richarda Petráša.

Gólový účet záverečnej tretiny otvorili v presilovke Petriska, ktorý zakončil perfektnú kombináciu celej presilovkovej formácie a znížil na 2:5 z pohľadu krídiel. Posledné slovo mali opäť domáci, Krajňáka nechala obrana krídiel trestuhodne prejsť až pred brankára Noskoviča, ktorého prekonal z forhendovej strany.