HC MIKRON Nové Zámky
Utorok 20.12.2022, 18:00 45. kolo Arena Ondreja Nepelu

Výhra nad Zámkami s nulou gólmana Coreaua

HC SLOVAN Bratislava - HC MIKRON Nové Zámky 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 13. MacKenzie (Ackered, Kytnár), 30. Kytnár (Matoušek, Maier), 31. Takáč (Harris, MacKenzie), 51. Haščák (Fominych, Zigo), 60. Fominych (Zigo). Rozhodovali: J. Konc ml., Snášel – Drblík, Hercog, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3240 divákov.

HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Beňo, Ackered, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, Matoušek – Petriska, Minárik, Preisinger
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Lee, Chovan, Mamčics, Hatala, Kozák, Jobek, Roman – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, Gennaro, T. Mikúš – Faith, J. Mikúš, Klempa – Hajnik, Ondrušek, Barto

Opatrný úvod nepriniesol gólové príležitosti ani na jednej strane. V 7. minúte sa rútil sám na brankára Brant Harris, no puk neumiestnil presne medzi betóny. Slovanisti sa radovali z druhej vážnejšej situácie pred brankárom Kantorom, keď strelu Ackereda prepasíroval za bránkovú čiaru Matt Mackenzie. Do prestávky mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Takáč, no toho vychytal Kantor. Na druhej strane bol proti Klempovej šanci istý Jared Coreau.

Základ výhry položil Slovan v polovici zápasu v rozpätí 22 sekúnd. Najskôr bol dôsledný v pred bránkovom priestore Tomáš Matoušek, po ňom dotlačil puk za Kantora aj Samuel Takáč.

V záverečnom dejstve pridali hráči Slovana ešte dva góly, najskôr sa presadil Marcel Haščák, ktorý namieril presne medzi betóny Kantora. Na konečných 5:0 upravil minútu pred koncom Fominykh, ktorého gól musel uznať až videorozhodca.

Hokejisti Slovana Bratislava sa po výhre nad Novými Zámkami 5:0 vzdialili v tabuľke tomuto súperovi na päť bodov. Slovan získal v doterajšom priebehu sezóny 52 bodov a patrí mu druhé miesto, lídrom je Zvolen s 55 bodmi.

Brankár Jared Coreau zlikvidoval všetkých 28 striel súpera a pripísal si piate čisté konto v sezóne. V tejto štatistike je na čele celej súťaže.