HK Poprad
Nedeľa 23.10.2022, 17:00 12. kolo Arena Ondreja Nepelu

Slovan si hladko poradil s Popradom, Coreau s nulou!

HC SLOVAN Bratislava - HK Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 6. Haščák (Fominych), 30. Harris (Haščák, MacKenzie), 32. Harris (Pecararo, Valach), 48. Pecararo (Haščák), 52. Zigo (Fominych). Rozhodovali: Štefík, J. Konc ml. - Jedlička, Junek, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4448 divákov.

HC SLOVAN: Coreau – Maier, Valach, Golian, Mackenzie, Gachulinec, Sersen, Beňo – Haščák, Zigo, Fominych – Preisinger, Harris, Pecararo – Matoušek, Minárik, Lukošík – Petriska, Bezák, Šotek – Kukumberg
Poprad: Peters – Drgoň, Brincko, Bokroš, Meliško, Kotvan, Mešár, Jasečko – Yogan, Skokan, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Kukuča, Bubela, Petráš – Valigura, Paukovček, M. Suchý

HC SLOVAN sa potreboval otriasť po piatkovom nevydarenom stretnutí na ľade Nových Zámkov. Prvý krok k bodom urobil v šiestej minúte Marcel Haščák - Slovanisti unikli v trojici, Fominykh oklamal gólmana Petersa, naznačil strelu no prihrávkou našiel práve Haščáka, ktorý otvoril skóre. Dve dobré situácie nevyužil Pecararo, v prvej ho hostia zastavili za pomoci faulu, v druhej neprekonal brankára Petersa.

V 28. minúte dokorčuľoval v brejku puk Haščák, no nezostal mu čas na zakončenie. Rovnaký hráč v presilovke o dvoch hráčov trafil tyčku, puk následne dopravil do siete Brant Harris - 2:0. O dve minúty neskôr kričalo 4.500 divákov tretíkrát gól, dobrú prácu Pecarara zúročil opäť Harris. Našich hráčov podržal aj spoľahlivý Correau, ktorý vychytal Mlynaroviča, ten zakončoval zblízka.

Gólové predstavenie Slovana pokračovalo aj v treťom dejstve. Pecararo si sám vybojoval puk a spomedzi kruhov trafil nechytateľne - 4:0. Aj piaty gól domácich stál za to. Rýchlu akciu po ose Haščák - Fominykh - Zigo, zakončil posledný menovaný bekhendovým blafákom - 5:0.

Hokejisti HC Slovan Bratislava tak vyhrali v zápase 12. kola Tipos extraligy doma nad HK Poprad 5:0 a udržali si post lídra tabuľky. Druhé čisté konto si v domácom drese pripísal kanadský brankár Jared Coreau. Dva góly zaznamenal Kanaďan Brant Harris a po jednom pridali Marcel Haščák, Liam Pecararo a Tomáš Zigo. Poprad si po dvoch triumfoch pripísal prehru a je na 7. priečke.