HK Dukla Ingema Michalovce
Nedeľa 25.09.2022, 14:30 4. kolo Arena Ondreja Nepelu

Slovan kráča súťažou stále bez bodovej straty

HC SLOVAN Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 5. Matoušek (Minárik), 26. Haščák (Takáč, Harris), 49. Pecararo (Minárik), 59. Takáč (MacKenzie, Beňo) - 48. Suja (Buc). Rozhodovali: Krajčík, Štefik - Jurčiak, Valo, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4087 divákov.

HC SLOVAN: Hlavaj – Golian, Valach – Beňo, MacKenzie, Sersen Gachulinec, Maier, Torok – Haščák, Preisinger, Pecararo – Takáč, Harris, Fominych – Matoušek, Minárik, Lukošik – Zigo, Šotek
Michalovce: Vošvrda – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik – Puliš, Suja, Buc – Žitný, Kristo, Paločko – Bezúch, Bjalončík, Lapšanský – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v šlágri 4. kola Tipos extraligy Duklu Michalovce 4:1. Michalovčania utrpeli v tejto sezóne prvú prehru, Slovan naopak nestratil ešte ani bod.

Pre HC SLOVAN to bol prvý domáci duel v tejto sezóne. Naši hráči ho nezačali najlepšie, keď sa hostia dostali viackrát do vyložených šancí pred Samuela Hlavaja. Mladý gólman, ktorý dostal príležitosť od začiatku stretnutia, sa však za dôveru odvďačil spoľahlivým výkonom. V piatej minúte zneškodnil brankár Slovana veľkú šancu Dávida Buca a hneď z protiútoku sa po prihrávke Minárika presadil strelou švihom z ľavého kruhu Tomáš Matoušek - 1:0. Zaujala aj situácia dva na jedna, no Fominykh prihrávkou nenašiel Harrisa.

Pre Slovanistov bolo priaznivejšie skóre v 26. minúte. Samuel Takáč našiel presnou prihrávkou v presilovej hre Marcela Haščáka a ten nedal Vošvrdovi žiadnu šancu - 2:0. Z dobrého forčekingu ťažil v 36. minúte Tomáš Zigo, no bránu Michaloviec prestrelil.

Po štyroch minútach hry v tretej tretine sa z gólu radoval Minárik, no napokon zostal stav nezmenený pre prihrávku rukou. Michalovce zdramatizovali zápas gólom Suju, ktorého pekne našiel Buc. O menej ako dve minúty sme však opäť viedli o dva góly, zblízka sa najlepšie zorientoval Liam Pecararo. Bodku za zápasom dal gólom do prázdnej brány Samuel Takáč.