VLCI Žilina
Pondelok 14.03.2022, 17:00 3. kolo Arena Ondreja Nepelu

V treťom zápase výhra hostí

Modré krídla Slovan - VLCI Žilina 3:7 (2:3, 1:1, 0:3), stav série 0:3

Góly: 9. Gašpar (Chalupa), 10. Lukošik (Bezák), 30. Lukošik (Fatul, Bezák) – 8. Halama (Šmída, Š. Petráš), 15. Šmída (Š. Petráš, Jansons), 18. Halama (Jansons), 31. Drtina (Koyš, Cíger), 43. Hřebíček (Linet, Drtina), 53. Š. Petráš (Halama, Hřebíček), 57. Cíger.

Rozhodovali: Orolin, Lesay – Drblík, Valo, strely: 31:23, vylúčení: 7:10 (navyše: Petráš 10 minút  osobný trest), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1,

300 divákov

Modré krídla: Hlavaj – Žabka, Fatul, Beňo, Krakovský, Parobek, Hauser, Verčík, Kotzman – Klučiar, Bezák, Fominykh – Gašpar, Uram, Chalupa – Lukošik, R. Petráš, Danišovský – Lepskij, Trubač, Petriska

Žilina: Škorvánek– Jansons, Petran, Hřebíček, Drtina, Sloboda, Šidlík, Pišoja, Nahálka – Macek, Halama, Š. Petráš – Jakubík, Šmída, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Rehák, Linet, Skladaný

V hlavnom meste sa zápas začal pomerne zostra a neprešlo ani šesť minút a diváci si mohli užiť prvý pästný súboj. Ten si medzi sebou rozdali domáci Petráš s hosťujúcim Jansonsom. O minútu neskôr sa nechal za podrazenie vylúčiť domáci Fatul a hostia dostali presilovú hru. Ponúknutú príležitosť hneď využili a vďaka Halamovi sa ujali vedenia v zápase. Krídla sa však nenechali zaskočiť. O necelú minútu vyrovnal Gašpar a o ďalšiu minútu naklonil skóre na svoju stranu Lukošik. Modré krídla si však situáciu skomplikovali sami, keď sa za krosček putoval na trestnú lavicu Danišovský a „vlci“ opäť udreli v presilovej hre. Tentokrát sa trafil Šmída. Napokon pridal ešte tretí gól do bratislavskej siete znovu Halama a Žilina do šatní odchádzala za stavu 3:2.

Druhé dejstvo bolo pokojnejšie a Bratislavčanom sa dokonca v tridsiatej minúte podarilo zásluhou Lukošika vyrovnať. To bolo však z ich strany gólovo všetko a presné zásahy odvtedy pribúdali iba na konto Žilinčanov. Po minúte od vyrovnania sa presadil Drtina a krátko po jeho bránke diváci videli ďalší pästný súboj medzi Richardom Petrášom a Hřebíčkom.

Ďalšia bitka sa odohrala krátko po začatí tretej tretiny medzi Uramom a Šidlíkom, no ani to nenaštartovalo domácich k obratu. Naopak, piaty gól do bratislavskej siete pridal Hřebíček, na ktorého o desať minút nadviazal Šimon Petráš. Cíger pridal gól vo vlastnom oslabení. Žilina tak vďaka výhre 7:3 získala mečbal, ktorý však Modré krídla budú chcieť odvrátiť.