HK VITAR Martin
Piatok 11.02.2022, 18:00 41. kolo Arena Ondreja Nepelu

S Martinom bod po prehre po nájazdoch

Modré krídla Slovan – HK VITAR Martin 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Danišovský (Klučiar, Demo), 49. Danišovský (Klučiar, Petriska), 49. Lepskiy (J. Uram, Hauser) – 4. Dírer (Nauš, Toma), 25. Pacalaj, 46. Murček (Tiainen), rozhodujúci nájazd Makarov.
Rozhodovali: Hatala, Krist - Makúch, A. Kollár,

strely: 35:45,

vylúčení: 7:3,

presilovky: 1:1,

oslabenia: 0:1,

92 divákov

Slovan: Hlavaj – Demo, Žabka, Škultéty, Verčík, Hauser, Královič, Mrva, Parobek –Klučiar, Bezák, Danišovský – Lukošik, Urbánek, Chalupa – Petriska, J. Uram, Lepskiy – Géci, Trubač, Škvarek

Dubnica: A. Nagy (od 49. min. Glosár) – Charvát, Dvořák, Nemec, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Lavička, Smidžár – Tiainen, Huhtela, Makarov – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Juščák, Thomka, A. Bartoš

Krídla ťahali trojzápasovú šnúru prehier, tabuľkové postavenie naviac favorizovalo Martin. Po prvej tretine však svietil na tabuli vyrovnaný stav 1:1. Papierové predpoklady začali Turčania napĺňať v druhej, kedy sa dostali do dvojgólového trháku. Ani to im však nestačilo na trojbodový úlovok. Danišovský a Lepskiy poslali duel do predĺženia, v ktorom gól však nepadol. O dodatočnom extra bode pre Martin rozhodol vo svojom prvom zápase nováčik v klube, skúsený 36-ročný útočník Konstantin Makarov. Modré krísla tak získali bod po prehre v predĺžení. Už v nedeľu doma privítajú tím Gladiators Trnava.