Modré krídla Slovan
Piatok 10.12.2021, 17:30 24. kolo ZŠ Trnava

Výhra Krídiel v Trnave

HK Gladiators Trnava - Modré krídla Slovan 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Jurák (Holovič, Kliment) 38. Antonov (Kukumberg, Schmidt) 50. Miklík (Vuorijärvi, Schmidt) – 5. Luža (Fominykh, Uram) 14. Urbánek (Ejem) 16. Urbánek (Uram, Luža) 29. Lepskij (Polák) 60. Klučiar (Dej). Rozhodovali: Vido – Staššák, Šebeň, strely: 35:47 vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, bez divákov

Trnava: Nagy (16. Hollý) – Semaňák, Kliment, Hajda, Rašin, Poldruhák, Vuorijärvi, Sliva – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Schmidt, Kukumberg – Ružek, Kupka, Šandor – Antonov, Litavec, Mrava

Modré krídla: Beke – Bačík, Hauser, Luža, Fatul, Škultéty, Verčík, Parobek, Ejem – Danišovský, Petráš, Klučiar – Uram, Urbánek, Fominykh – Petriska, Dej, Škvarek – Bubica, Pollák, Lepskij

Dôležité meranie síl bolo na programe v Trnave, do ktorej zavítal jej tabuľkový sused z Bratislavy. „Gladiátori“ predviedli brilantný vstup do zápasu a už po šestnástich sekundách viedli 1:0. Po prvej tretine však do šatne odchádzali šťastnejší hostia, ktorí viedli 3:1. Ďalšie dve dvadsaťminútovky priniesli štyri presné zásahy – po dva na oboch stránach. Posledný z nich padol polminútu pred záverom do domácej bránky, znamenal víťazstvo Modrých krídel 5:3, ktoré sa týmto výsledkom bodovo dotiahli práve na trnavský celok.

Rudolf Jendek: "Dnes sme sa našťastie po úvodnom nešťastnom inkasovanom góle rýchlo vrátili do zápasu a dve tretiny boli proti Trnave lepším mužstvom. V závere zápasu sme si síce opäť trošku skomplikovali situáciu inkasovaným gólom v presilovke, ale výsledok sme si nakoniec ustrážili a dôležité tri body poistili gólom do prázdnej brány."