HC SLOVAN Bratislava
Nedeľa 01.05.2022, 18:00 6. kolo Tipsport Aréna Nitra

Slovan zvládol šiesty duel a oslavuje majstrovský titul!

HK Nitra - HC SLOVAN Bratislava 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)

Góly: 38. Mezei (Varga, Nemec), 45. Nemec (Mezei) - 30. Takáč (Harris), 45. Haščák (Gachulinec), 46. Golian (Jääskeläinen, Takáč), 59. Kytnár (Takáč, Sersen), 60. Takáč (Harris, Sersen)

Rozhodovali: Korba, Štefík - Durmis, Kacej, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3 600 divákov

/konečný stav série: 2:4, Slovan získal titul/

Zostavy:
Nitra: Honzík - Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Rais - Krivošík, Buncis, Buček - Varga, Rockwood, Holešinský - Baláž, Hrnka, Tvrdoň - Sýkora, Bajtek, Pupák - Volko
HC SLOVAN Bratislava: Peters - MacKenzie, Maier, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian, Žabka - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Jääskeläinen, Harris, Takáč - Zigo, Kytnár, Matoušek - Sukeľ, Bezák, Lukošík - Belluš

Úvodná päťminútovka priniesla vzájomné oťukávanie. V 8. minúte hral Slovan prvú presilovú hru, pri ktorej pálil Jääskeläinen takmer identicky ako pri svojom vyrovnávajúcom góle z druhého stretnutia, avšak Honzík jeho pokus skryl v lapačke. Kúsok od gólu boli „belasí” v 15. minúte po ofenzívnom výlete Maiera, ale puk padajúci do brány odpratal bejzbalovým úderom vo vzduchu obranca Švárny. „Corgoni” mohli psychicky narásť prípadným gólom do šatne. V úplnom závere tretiny čelil Peters ostreľovaniu dvojice Vitáloš - Buček, no kanadský brankár odolal.

Prostredná časť začala divokou prvou minútou. Najskôr našiel pred hosťujúcou bránou zadavkou Krivošík hokejku Bučeka, ten však nemieril presne. Na opačnej strane sa uvoľnil Takáč, ktorý chcel tiesnený Mezeiom skórovať strelou po ľade, tento zámer mu nevyšiel. V polovici zápasu využili hostia dlhú striedačku Nitry, zatlačili domácich v pásme z čoho aj gólovo vyťažili. Harris poslal strieľanú prihrávku na Takáča, ktorý ju usmernil za Honzíka - 0:1. Ideálnu šancu na odpoveď mali Nitrania v presilovej hre, ktorá im však nevyšla. V 36. minúte sa vo veľkej šanci ocitol medzi kruhmi Tvrdoň, ale z otočky pálil mimo bránu. Pred odchodom do kabín sa predsa skóre menilo, keď sa do puku oprel domáci kapitán Mezei a oživil nádeje Nitry - 1:1.

Tretia tretina začala vo sviežom tempe, domáci najskôr niekoľkokrát strieľali na Petersa, no potom Haščák tečoval strelu Gachulinca a poslal Slovan opäť do vedenia. Už o 19 sekúnd neskôr však Nemec nahodil puk na bránku a Sersen tečoval puk do vlastnej bránky korčuľou - 2:2. O ďalších 51 sekúnd Slovan opäť viedol, keď strela Goliana zapadla do pravého horného rohu Honzíkovej bránky. O pár minút mohol rozhodnúť Lukošík, ale netrafil bránku z bezprostrednej blízkosti. Slovan hral od tejto chvíle veľmi umne, pozorne bránil a dával si pozor na chyby. Nitrania hnaní obecenstvom túžili po vyrovnaní, ale sily na ďalší gól už nenašli. Nepomohla im ani záverečná powerplay, naopak Kytnár a Takáč gólmi do prázdnej bránky spečatili triumf Slovana.