2 3
Piatok 11.02.2022, 18:00 48. kolo ZŠ Pavla Demitru, Trenčín

V Trenčíne víťazstvo po predĺžení

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 4. Nemčík (Valach), 45. Hudec (Rehuš) - 1. Matoušek, 4. Beňo (Mackenzie, Kytnár), 62. Yogan (Harris, Haščák).

Rozhodovali: Snášel, Valach - Tvrdoň, Hercog,

1460 divákov.

Trenčín: Bowns – Chovan, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík, Urban – Berisha, Sojčík, Minárik – Krajč, Valach, Bezúch – Krajčovič, Paukovček, Honzek – Hudec, Rehuš, Švec – Gaťár

Slovan: Windsor – Mackenzie, Breton, Golian, Sersen, Beňo, Maier, Fatul, Gachulinec – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Sukeľ – Fominych, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek

Slovan mal bleskový vstup do zápasu, už v 6. sekunde otvoril skóre. Po úvodnom buly sa pošmykol Chovan, puku sa zmocnil Matoušek a v nájazde prekonal Bownsa. Otrasení domáci mohli inkasovať ešte v tej istej minúte znova, bekhend Yogana však trenčiansky brankár zlikvidoval a v pokračujúcom tlaku Slovana namieril Sukeľ spomedzi kruhov vedľa bránky. Bratislavčania sa dočkali v 4. minúte, Mackenzie nabil Beňovi a ten skóroval z prvej prudkým príklepom. Dvojgólové manko skresali "vojaci" o 52 sekúnd neskôr zásluhou Nemčíka - 1:2.  V úplnom závere úvodnej tretiny sa Yogan oprel do puku medzi kruhmi, Bowns bol pripravený. V 25. minúte sa Slovan nasťahoval do útočného pásma a po prihrávke Belluša vypálil Jääskeläinen, presúvajúci sa trenčiansky brankár však jeho pokus vyrazil. Bez práce nebol ani jeho náprotivok Windsor, ktorý pohotovo zasiahol pri strele Sojčíka. V 45. minúte vyhral Rehuš buly a Hudec strelou švihom vyrovnal - 2:2. Vzápätí sa vyznamenali brankári oboch tímov, ďalší gól už nepadol a duel išiel do predĺženia. V ňom tréneri Slovana spravili šikovný ťah, keď odvolali Windsora a ich tím mal k dispozícii presilovku 5 na 3. Využil ju Yogan, ktorý skóroval ponad ležiaceho Bownsa a rozhodol o štvrtej výhre Slovana nad Trenčínom v tejto extraligovej sezóne. Jeho zásah ešte posudzoval videorozhodca, neodhalil však žiadne porušenie pravidiel.