2 3
Nedeľa 13.03.2022, 17:00 44. kolo ZŠ Nové Zámky

Slovan zdolal Nové Zámky a je víťazom základnej časti

HC Nové Zámky - HC SLOVAN Bratislava 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 10. Langkow (Števuliak, Ahlholm), 12. Jackson (Števuliak, Šiška) - 20. Takáč (Harris), 26. Jääskeläinen (Takáč, Harris), 61. Harris (Takáč). Rozhodovali: Kalina, Snášel - Valo, Stanzel, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 1865 divákov.

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Holenda, Knižka, Bull, Ligas, Kozák, Roman, Tóth – Jackson, Šiška, Šišovský – Števuliak, Langkow, Ahlholm – Afanasyev, Fetkovič, Klempa – Varga, Ondrušek, Mišiak
HC SLOVAN Bratislava: Peters – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Žabka – Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan – Haščák, Harris, Takáč – Chalupa, Kytnár, Zigo – Sukeľ, Preisinger, Belluš

Prvú strelu v zápasy vykryl Peters, strieľal domáci Šišovský. Prvú gólovú šancu však mali hostia, Zigo sa pred Bakalu a  zakončil bekhendom po ľade, brankár však sklepol betóny a podržal svoj tím. Skóre napokon otvorili domáci, keď im na konci 10. minúty vyšla akcia so zakončujúcim Langkowom, ktorý trafil puk do pravého horného rohu. O dve minúty neskôr hrali Zámčania presilovú hru, Šiškovu strelu po ľade tečoval Jacskon a dal druhý gól domácich. Slovan odpovedal po strele MacKenzieho, ktorého vychytal Bakala, ale hostia do konca prvej tretiny dokázali znížiť vo vlastnom oslabení zásluhou Takáča.

Gól v závere prvého dejstva Slovan nakopol a druhú časť začal aktívnejšie. Dvakrát po sebe hral presilovú hru, Bakala si s niekoľkými strelami poradil, ale na delovku Jääskeläinena už nestačil - 2:2. Do konca druhej tretiny potom mali šance oba tímy, za hostí sa nepresadili Haščák a Rapuzzi, Peters zasa zlikvidoval šance Ligasovi a Alholmovi.

V tretej tretine sa obe mužstvá snažili nakloniť misky váh na svoju stranu, prvé veľké príležitosti mali Zámčania pri vylúčení Goliana. Ešte väčšie šance však mal Slovan pri rovnovážnom počte, Bakala najskôr vychytal Rapuzziho a potom aj Ziga. Brankár Zámčanov mal aj šťastie, štyri minúty pred koncom tretej tretiny mu pomohla horná žŕdka po bekhendovej strele Rapuzziho.

Predĺženie sa hralo len 22 sekúnd, v ňom o triumfe Slovana rozhodol pekným blafákom Harris.