0 5
Nedeľa 06.03.2022, 16:00 33. kolo ZŠ Nové Zámky

Päť gólov do siete Zámkov, Peters opäť s čistým kontom

Nové Zámky - HC Slovan Bratislava 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 20. Belluš (Kytnár, Maier), 24. Haščák (Yogan, Mackenzie), 30. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 34. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 49. Harris (Zigo, Jääskeläinen).

Rozhodovali: Žák, D. Konc st. - Stanzel, Kacej

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Šišovský - Golian 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0,

1367 divákov

Nové Zámky: Bakala - Hatala, Bull, Knižka, Fereta, Ligas, Holenda, Roman - Števuliak, Langkow, Klempa - Afanasjev, Jackson, Šišovský - Varga, Fetkovič, Ahlholm - Mišiak, Ondrušek, Tóth

Slovan: Peters - MacKenzie, Golian, J. Valach, Maier, Gachulinec, Sersen - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Jääskeläinen, Harris, Zigo - Fominych, Kytnár, Belluš - Sukeľ, Preisinger, Beňo

V prvej tretine sa hral vyrovaný hokej, kde sa mali mierne prevahu. Skóre otvoril 52 sekúnd pred koncom prvej tretiny Belluš. Rozhodujúci náskok sme si vytvorili v priebehu desiatich minút v druhej tretine, keď sme skórovali trikrát. Najprv sa v 24. min presadil v presilovej hre Haščák a potom dvakrát skóroval aj Yogan. V tretej tretine už potom spečatil skóre v 49. min Harris v početnej výhode. Nové Zámky nezabodovali tretíkrát v sérii, Slovan zabral na plno štvrtýkrát v rade. Kanadský brankár Anthony Peters v drese HC SLOVAN Bratislava ešte neinkasoval. V prvých dvoch zápasoch zaznamenal 64 úspešných zákrokov.