Streda 22.12.2021, 17:30 28. kolo Arena Ondreja Nepelu

Domáca výhra nad Michalovcami

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)

Góly:
1. Breton (Harris, Takáč), 2. Sukeľ (Kytnár, Gašpar), 29. Jääskeläinen (Harris, Takáč), 39. Rapuzzi (Haščák, Gachulinec), 54. Golian (Haščák, Yogan) – 27. Mráz (Žitný, Cameranesi), 42. Buc (Kukuča, Macejko), 51. Galamboš (Regenda), 53. Keränen (Regenda, Suja). Rozhodovali: D. Konc st., Novák – Hajnik, D. Konc ml., vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Slovan: Windsor – MacKenzie, Breton, Golian, Sersen, Valach, Maier, Gachulinec, Beňo – Haščák, Rapuzzi,, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Gašpar, Kytnár, Sukeľ – Šotek, Bezák, Urbánek

Michalovce: Williams – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Bača, Gajdoš, Lačný – Žitný, Cameranesi, Mráz – Regenda, Suja, Keränen – Galamboš, Buc, Kukuča – Mašlonka, Hajnik, Chalupa

Slovan začal ako z partesu. Už po 55 sekundách zaznamenal obranca Breton prvý gól v drese Slovana po výmene z Banskej Bystrice, keď presnou strelou potrestal vylúčenia Mráza. O ďalších 21 sekúnd vybojoval puk za bránkou Gašpar, Kytnár ho vzápätí posunul Sukeľovi a ten strelil druhý gól domácich. Potom sa hra vyrovnala, do šancí sa dostali aj hostia. Znížiť mohli v 13. minúte, keď po obliehaní bránky Windsora trafil Bača konštrukciu bránky a neujala sa ani dorážka Cameranesiho.

V úvode druhej tretiny hral Slovan opäť presilovku, ale tentoraz ohrozila Williamsa až strela Valacha v hre piatich proti piatim. Brankár hostí sa potom vyznamenal po strele Jääskeläinena a hráči Dukly sa neskôr tešili po góle Mráza. Zdalo sa, že Michalovčania zapnú na vyššie obrátky, ale Jääskeläinen opäť upokojil Slovan gólom na 3:1. Ďalší gól mal na hokejke Yogan, ale presadil sa až Rapuzzi tesne pred koncom druhého dejstva.

Trojgólový náskok vydržal Slovanu do 42. minúty, keď Buc z veľkého uhla trafil odkrytú bránku. Tento gól Duklu nabudil, ešte viac ožila jej striedačka v 51. minúte. Puk sa dostal ku Galambošovi a ten poľahky znížil už na rozdiel gólu. Poľavenie domácich potrestal ešte aj Keränen o minútu a pol neskôr, keď upravil na 4:4 po dorážke. Slovan si však napokon predsa len pripísal tri body, o jeho triumfe rozhodol obranca Golian presnou strelou do horného rohu bránky. Stalo sa tak len 102 sekúnd po góle Keränena