HK DUKLA Trenčín vs. SLOVAN Bratislava

HK DUKLA Trenčín
5 8
HC SLOVAN Bratislava
Piatok 27.09.2024, 18:00 4. kolo ZŠ Pavla Demitru, Trenčín

V piatok prvý raz vonku v Trenčíne

Trenčínu sa vstup do sezóny nevydaril. Zverenci Ernesta Bokroša prehrali prvé tri zápasy. Najmä dva domáce debakle so 7 obdržanými gólmi proti Nitre (2:7) a Košiciam (0:7) fanúšikov Dukly vystrašili. Z tábora nášho najbližšieho súpera prenikli informácie, že manažment intenzívne rokuje o posilnení kádra. Otázne je, či prípadné posily stihnú naskočiť už do piatkového vzájomného zápasu.

Slovan pocestuje do Trenčína s jasným cieľom nedovoliť "vojakom" chytiť sa práve v tomto zápase, aj keď motivácia domácich bude o to väčšia.

Prípravné obdobie pritom vôbec nenaznačovalo, že by sa Trenčín od začiatku sezóny mal krčiť na spodku tabuľky. Dukla odohrala v príprave celkom 7 zápasov s pozitívnou bilanciou 4 výhry a 3 prehry. Pravdou je, že za súperov mala len dvoch extraligistov - nováčika slovenskej najvyššej súťaže Žilinu a susedov z Vienna Capitals.

Mužstvo po vlaňajšej sezóne opustilo 11 hráčov. Z nich najciteľnejší vyzerá byť odchod brankára Connora LaCouveeho do konkurenčnej Žiliny. Pomerne veľa kanadských bodov odišlo aj s útočníkmi Šimonom Petrášom (Košice) a Torom Immom (EV Landshut), ako aj s ofenzívnym bekom Philom Pietronirom.

Namiesto nich sa manažmentu okolo nového športového riaditeľa a bývalého skvelého útočníka Maria Bližňáka podarilo získať Tomáša Záborského z Popradu, ktorý sa po dlhých rokoch vrátil do materského klubu. Z nižších zámorských súťaží prišli útočníci Brett Stapley a Sean Josling. Brankársky post po odchode LaCouveeho zaplnili megaskúsení Michal Valent a Marcel Melicherčík. Zámorskú enklávu v tíme dopĺňajú kanadskí bekovia Jake Cardwell a Quinn Schmiemann.

Vlani sa regionálni rivali stretli celkom šesťkrát. V prvých zápasoch sa Slovanu nedarilo, najmä trenčiansky ľad im príliš nevyhovoval. Prehrali sme tam dvakrát vysoko 1:5 a doma 2:3 po samostatných nájazdoch. Po novom roku sa situácia obrátila, doma sme zvíťazili 3:2 po predĺžení a 5:2 a konečne sa nám podarilo vyhrať aj v Trenčíne 4:3. Obe mužstvá teda vlani zo vzájomných zápasov vydolovali zhodne po 9 bodov.

Fotogaléria