HC SLOVAN Bratislava
10 3
VLCI Žilina
Nedeľa 03.12.2023, 15:30 8. kolo Arena Ondreja Nepelu

Ženy Slovana po výhre nad Žilinou do play off z prvého miesta

HC SLOVAN Bratislava ženy vs Vlci Žilina 10:3 (3:0, 2:1, 5:2)

Góly: Plankenauerová 4, Klapicová 3, Senková, Sibertová, Plvanová - Vrbinská 2, Čillíková

Strely 71:21, vylúčenia 0:1, presilovky 1:0. Diváci: 68

Rozhodcovia: Jonák Čerhitová, Imrich

Slovanistky vo svojom poslednom domácom zápase základnej časti pokračovali v dominantných výkonoch a Žilinčanky vyprevadili z hlavného mesta s dvojciferným výsledkom. Týmto víťazstvom si zároveň poistili prvé miesto v základnej skupine Západ, o ktoré už nemôžu prísť ani v poslednom kole na ľade najväčšieho konkurenta ŽMHK Zvolen. Vo štvrťfinále play off narazia v druhej polovici januára na 4. tím skupiny Východ HC OSY Spišská Nová Ves.

V dnešnom zápase bodovo úradovali najmä Emma Plankenauerová, ktorá vsietila 4 góly a na ďalšie dva prihrávala. Kristína Klapicová pridala tri góly a jednu asistenciu. Na posledných 10 minút dal tréner Hosmaj príležitosť zachytať si aj náhradnej brankárke Mojžišovej.

Po poslednom kole, ktoré odohrajú Slovanistky v nedeľu 10. decembra na ľade Zvolena, je v súťaži šesťtýždňová prestávka, ktorú vyplní aj svetový šampionát do 18 rokov vo švajčiarskom Zugu. Prvý zápas štvrťfinále odohrajú Slovanistky v nedeľu 21. januára 2024 na ľade súpera v Spišskej Novej Vsi.

Fotogaléria