MHK-Martin
0 12
HC SLOVAN Bratislava
Sobota 25.11.2023, 14:00 7. kolo ZŠ Martin

Ženy Slovana deklasovali Martinčanky

MHK-Martin vs HC SLOVAN Bratislava ženy 0:12 (0:3, 0:5, 0:4)

Góly: Sibertová 4, Karkošková 2, Plvanová 2, Klapicová, Bičanovská, Feníková, Kostková.

Strely na bránku 16:58, vylúčenia 2:0, presilovky 0:0. Diváci: 112.

Rozhodcovia: Kováčik, Kotrík

Hráčky Slovana neochvejne kráčajú za víťazstvom v základnej časti Slovenskej ženskej hokejovej ligy. Od začiatku súťaže urobili obrovský skok dopredu. Zatiaľ čo v prvom zápase s týmto súperom prehrali po samostatných nájazdoch a doma s ním vyhrali iba o jediný gól, tentoraz ho deklasovali rozdielom dvoch tried.

O víťazovi zápasu nebolo pochýb v podstate od úvodných minút. V našom tíme opäť excelovala 15-ročná talentovaná Lenka Karkošková, ktorá mala bilanciu 2 góly a 6 asistencií a spolu s tromi Prešovčankami (Blichová, Lidskaja, Lacková) patrí medzi najproduktívnejšie hráčky celej súťaže. Dnes jej zdatne sekundovala aj autorka štyroch gólov Barbara Sibertová, ktorá k nim pridala tri asistencie.

Slovanistky do konca základnej časti čakajú ešte dva zápasy, na potvrdenie prvého miesta na Západe a postup do novoročného playoff z najvýhodnejšej pozície z nich potrebujú dva body, aj to za predpokladu, že druhé v tabuľke Zvolenčanky budú vo svojich zvyšných zápasoch stopercentné. Obe najlepšie mužstvá západnej skupiny sa ešte stretnú vo vzájomnom zápase 10. decembra.

Fotogaléria