Zostava ovplyvnená zraneniami

V dnešnom domácom zápase proti Spišskej Novej Vsi sa Slovan bude musieť zaobísť bez zranených hráčov brankára Coreau, ako aj útočníkov Haščáka a Lukošíka.

Jared Coreau sa v posledných dňoch sťažoval na bolesti v kolene, absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou a jeho zdravotný stav sa bude posudzovať na dennej báze. Predzápasový tréning nedokončil ani Marcel Haščák, ktorý má poranené zápästie a do dnešného zápasu nenastúpi. Absencia Adama Lukošíka po zákroku prešovského Sýkoru bude žiaľ podstatne dlhšia a vyžiada si pauzu 4 až 5 týždňov pre zranenie v dolnej časti tela. V ideálnom prípade by Adam mohol naskočiť do štvrťfinálovej play off série. Ďalší útočníci Jakub Minárik, Tomáš Matoušek a Ján Petriska už trénujú individuálne na ľade pod dohľadom kondičného trénera Roberta Bereša a do zápasu by sa postupne mohli vrátiť ešte do konca základnej časti extraligy.

Do bránky sa dnes postaví Samuel Hlavaj, ktorý si zachytal už predvčerom v zápase Tipos SHL proti Martinu. Kryť chrbát mu bude brankár Modrých krídiel Slovan Ádam Beke.

Obrany budú hrať v rovnakom zložení, pričom ako siedmy obranca bude rotovať Michal Beňo.

Prvé dva útoky taktiež zostávajú bez zmeny. Nikita Scherbak pokračuje na krídle prvej formácie s Harrisom a Pecararom. Samuel Takáč sa tak trvalejšie presunul k Dukeovi a Fominykhovi.

Do tretieho útoku sa na miesto Marcela Haščáka posúva Tomáš Török. Na pozícii centra tretieho útoku sa predstaví Milan Kytnár, na druhom krídle zostávaj Tomáš Zigo.

Vo štvrtom útoku bude hrať v strede Miroslav Preisinger, na krídlach bude mať Alexa Šoteka a mladého Romana Kukumberga z krídiel.

Predpokladaná zostava HC SLOVAN Bratislava dnes proti HK GROTTO Spišská Nová Ves:

Hlavaj (Beke)
Golian, MacKenzie - Scherbak, Harris, Pecararo