Zomrel Rudolf Hrubý

Vo štvrtok 14. decembra 2023 vo večerných hodinách zomrel vo veku 69 rokov Rudolf Hrubý, väčšinový akcionár HC SLOVAN Bratislava a.s.

Výkonným zástupcom klubu to potvrdila najbližšia rodina.

Rudolf Hrubý prevzal hokejový Slovan v auguste 2020 ako nový väčšinový akcionár po Jurajovi Širokom. Klub bol v tom čase v mimoriadne zložitej finančnej situácii. Rudolf Hrubý ho spolu s ďalšimi dvomi akcionármi ekonomicky ozdravil a napriek kritickému obdobiu covidovej pandémie naštartoval do úspešného obdobia. Jeho vyvrcholením bolo víťazstvo v základnej časti Tipos extraligy 2021/22 a následný zisk majstrovského titulu 2022.

Rudolf Hrubý patrí medzi najúspešnejších slovenských podnikateľov v ére samostatnosti. Bol jedným zo spolumajiteľov spoločnosti Eset a mal aj ďalšie podnikateľské aktivity. Hokej bol jeho veľkou vášňou. Bol celoživotným fanúšikom Slovana, ako aj hokejovej reprezentácie Slovenska. Bol veľmi dobrým osobným priateľom viacerých legendárnych hráčov, ako Zdeno Cíger, Marián Bezák, Miroslav Šatan, Miroslav Lažo a ďalší. V poslednom období tiež pôsobil ako člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

HC SLOVAN Bratislava vyjadruje v mene všetkých svojich hráčov, zamestnancov a fanúšikov úprimnú sústrasť rodine, priateľom a známym Rudolfa Hrubého. Česť jeho pamiatke!

Posledná verejná rozlúčka s Rudolfom Hrubým bude v utorok 19. decembra 2023 o 17:45 h v bratislavskom krematóriu.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar