Zlý výkon bez vstreleného gólu

HC SLOVAN Bratislava prehral s Liptovským Mikulášom 0:3.

HC SLOVAN Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 13. Vankúš (Bokroš, Ventelä), 42. Štrauch (Šmída, Karsums), 49. Handlovský (Kriška, Walega)

HC Slovan Bratislava: Hlavaj (Baroš) – MacKenzie, Golian, Maier, Ackered, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Zigo, Duke, Lukošík – Török, Kytnár, Haščák – Šotek, Preisinger, Petriska
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Mezovský, Ventelä, Bokroš, Diakov, Novajovský, Hudec, Kapičák, Pavúk – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Štrauch – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Braun, Šmída, Vankúš

Diváci: 3 562

Slovan ako favorit stretnutia pôsobil od úvodu horším dojmom, nevytváral si príležitosti ani nevytvoril na desiaty tím tabuľky tlak. Aj preto boli Liptáci strelecky aktívnejší, čo však zmenila početná výhoda Sloana, ktorú sme však nevyužili. V 13. minúte nevyšiel našim hráčom pobyt v útočnom pásme a z protiútoku sa teši utešenou strelou Vankúš 0:1.

Druhá tretina bola opäť zo strany belasých vlažná. Za zmienku stála šanca Harrisa, no toho vychytal Valent. Od Slovana sa očakával tlak v tretej tretine. Hneď v jej úvode však náš hostia zaskočili druhým gólom. V 42. minúte dorazil Šmidovu strelu Andreas Štrauch - 0:2. Vzápätí Liptovský Mikuláš ešte nevyužil nariadené tretstné strieľanie. Napokon sa však hostia z tretieho gólu tešili. v 49. minúte si puk pred bránkou sklepol Handovský a dal výsledku zápasu konečnú podobu - 0:3.