Začali sa aj mládežnícke súťaže, Slovan prevažne víťazne

Súťažné zápasy vo svojich ligových kategóriách rozohrali počas posledných dvoch víkendov aj juniori, dorastenci a žiaci.

Juniorka

Juniorka, ktorá pod vedením trénerov Michala Hreusa a Mareka Babiča obhajuje majstrovský titul, vstúpila do extraligy juniorov dvomi domácimi víťazstvami nad Michalovcami (2:0 a 7:3). Uplynulý víkend sa predstavila na ľade rivala z Nitry a zatiaľ čo v sobotu bola úspešná (6:3), v nedeľňajšej odvete utrpela prvú tohtoročnú prehru (0:2). V priebežnej tabuľke je Slovan na 3. mieste s rovnakým počtom bodov ako Nitra, Poprad a Dukla Trenčín. V úvodných kolách sa najviac darilo Miroslavovi Šatanovi ml., ktorý zaznamenal 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie.

Dorast

Aj dorast Slovana pod vedením trénerov Martina Macha a Jaroslava Obšuta vstúpil do sezóny v role obhajcu titulu, na ktorého sa každý bude chcieť vytiahnuť. Zatiaľ chlapci zvládajú rolu favorita veľmi dobre. V úvodných štyroch kolách stratili jediný bod po výhre nad Nitrou 3:2 po samostatných nájazdoch. V ostatných troch zápasoch boli stopercentní a postupne porazili Michalovce (6:4), HC Košice (3:0) a HK Gladiators Trnava (6:3). V tabuľke im patrí priebežné druhé miesto za Duklou Trenčín, ktorá má plný počet 12 bodov. Najproduktívnejším hráčom je Timur Trebula s 9 bodmi (5G+4A), šiestimi bodmi prispeli Matej Stankoven a Matúš Válek.

1. liga juniorov

Celkom suverénne zatiaľ prechádza súčasťou rezervná juniorka pod taktovkou trénerského tandemu Zdeno Cíger - Miroslav Miklošovič. V prvých štyroch kolách svojich súperov valcovala po výsledkoch 6:1, 5:0 (Spartak Dubnica) a 7:1, 8:2 (Lokomotíva Nové Zámky). Do zápisu k stretnutiu sa najčastejšie dostávali Matej ČIč (8 b.), Erik Halaj (7 b.) a Bruno Bajza (6 b.).

Výsledky ostatných kategórií:

LIGA STARŠÍCH ŽIAKOV AA
HC SLOVAN Bratislava - Dukla Trenčín 4:6
HC Topoľčany - HC SLOVAN Bratislava 2:6
MHHK Nitra - HC SLOVAN Bratislava 5:2

LIGA STARŠÍCH ŽIAKOV A
Dukla Trenčín - HC SLOVAN Bratislava 7:1
HC SLOVAN Bratislava - HC Topoľčany 10:3
HC SLOVAN Bratislava - MHHK Nitra 3:3

LIGA MLADŠÍCH ŽIAKOV AA
HC SLOVAN Bratislava - Dukla Trenčín 0:6
HC Topoľčany - HC SLOVAN Bratislava 0:6
MHHK Nitra - HC SLOVAN Bratislava 0:6

LIGA MLADŠÍCH ŽIAKOV A
Dukla Trenčín - HC SLOVAN Bratislava 0:6
HC SLOVAN Bratislava - HC Topoľčany 6:0
HC SLOVAN Bratislava - MHHK Nitra 4:2


Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi