Winter Games pod taktovkou slovenských technológií

Pre zápasy Kaufland Winter Games na národnom futbalovom štadióne na Tehelnom poli, podobne ako na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, dodala širokú škálu svojich technológií slovenská spoločnosť ColosseoEAS.

Podujatie využilo vlajkovú loď spoločnosti - riadiaci softvér Colosseo Single Media Platform - ako aj LED obrazovky, LED ribbony a perimetre, interaktívnu IPTV, ticketingový cashless payment systém, či turniketové systémy s biometrikou a mnohé ďalšie vychytávky.

V súčasnosti svoje dôležité miesto pri organizácii podujatí športového charakteru, ľadový hokej nevynímajúc, majú moderné technológie. A medzi tie, ktoré diváci vnímajú asi najintenzívnejšie a počas celého priebehu podujatia, patria veľkoplošné LED zobrazovacie plochy.

Jedná sa o mimoriadne vizibilný prvok a súčasne silný nástroj pre zvýšenie atraktivity podujatia a fanúšikovského zážitku. A samozrejme nesmieme zabudnúť aj na to, že sa jedná i o silný nástroj monetizácie a zvýšenia marketingovej hodnoty športového produktu.

Na indoorových štadiónoch sú to predovšetkým dominantné centrálne multimediálne LED „kocky“ umiestnené nad hracou plochou, doplnené o lineárne zobrazovacie plochy v zóne hľadiska (tzv. LED ribbony) a rôzne ďalšie doplnkové LED displeje (LED displeje nad vstupmi, LED mantinely, atď.

Na outdoorových štadiónoch sa môžeme zase stretnúť s veľkoplošnými LED obrazovkami na protiľahlých stranách ihriska, spomínanými LED ribbonmi osadenými v hľadisku doplnenými o LED perimetre pozdĺž postranných čiar z zóne ihriska. Samozrejme tých možností je ďaleko viac.

Spomínané zobrazovacie plochy sú len súčasťou ďaleko väčšieho multimediálneho ekosystému, ktorý je spravovaný centrálne z réžie arény. A srdcom i mozgom tohto ekosystému je riadiaci softvér, ktorý zbiera vstupy na úrovni obrazových, zvukových a textových informácií, zabezpečuje ich spracovanie a následné publikovanie na zobrazovacích jednotkách naprieč celou arénou i v jej útrobách (vnútorný televízny okruh).

Všetky spomínané technológie boli v plnej miere nasadené a využívané aj v rámci Kaufland Winter Games 2023.

Dôležitú súčasť bezproblémového priebehu tak náročného podujatia, akým Kaufland Winter Games 2023 bezpochyby je, predstavuje kvalitná technická podpora. Túto zabezpečovala spoločnosť ColosseoEAS prostredníctvom skúsených profesionálov priamo na mieste podujatia.

„Je to bežná prax, že nás klienti, využívajúci naše technológie, oslovujú s požiadavku na podporu v mieste konania eventu. A je to aj logické. Napriek vysokej spoľahlivosti je veľa vonkajších faktorov, vrátane toho ľudského, ktoré môžu zapríčiniť problémy rôzneho charakteru. A na to sme tu práve my – špecialisti technickej podpory, aby bolo možné okamžite reagovať a odstrániť vzniknutý problém“, uviedol Adam Adámek, Senior Support Manager spoločnosti ColosseoEAS.

„So zabezpečením podujatí podobného charakteru na vrcholnej úrovni máme bohatú skúsenosť. Bežne zabezpečujeme technickú podporu on-site (na mieste) na veľkých medzinárodných podujatiach, ako sú napríklad majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, či v iných populárnych športoch (futbal, basketbal, volejbal, atď.). Naposledy sme podobnú podporu realizovali napríklad na MS v ľadovom hokeji 2021 v lotyšskej Rige. V tomto roku nás opäť čakajú MS v ľadovom hokeji, ale aj podujatie s 23 športami vrátane baseballu pod názvom Stredoamerické hry San Salvadore 2023“, uzavrel tému Ján Jenča, výkonný riaditeľ spoločnosti ColosseoEAS. 
 


Časopis Powerplay

03/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 03 sa dočítate:

  • Profil Mareka Korenčika: V Slovane mi opäť začal chutiť hokej
  • Predstavujeme švédskeho obrancu Jonasa Ahnelöva
  • Martin Štrbák hodnotí svetový šampionát juniorov v Göteborgu
  • Slovanisti vo svete: Milan Bartovič