Výrazné zastúpenie Slovana v repre SR 18

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa bude od pondelka 17. júla pripravovať na turnaj Hlinka Gretzky Cup (HGC). Na zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne privíta trénerský štáb na čele s novým kormidelníkom Martinom Dendisom 44 hráčov.

Zdrroj foto: hockeyslovakia.sk

HC SLOVAN Bratislava má v tomto výbere najviac hráčov zo všetkých klubov. Do výcvikového tábora by sa malo zapojiť až 7 Slovanistov - Andrej Fabuš,  Fabian Andrej LIčko, Jakub Mikulec, Maxim Petras, David Pohanka, Patrik Rusznyák a Miroslav Šatan.

Slovanistický rukopis má aj realizačný tím. Nový hlavný tréner Martin Dendis začínal pred pôsoboením vo Švédsku u najmenších detí v Slovane. Dlhoročným trénerom mládeže HC SLOVAN bol aj asistent trénera Michal Dostál.

V prvom týždni sa tím zameria na taktické aspekty hry. Do druhého bloku prípravy, ktorý štartuje v pondelok 24. júla, sa prebojuje 25 hráčov. Turnaj sa začne v pondelok 31. júla.

"Chlapcov budeme naďalej spoznávať aj z charakterovej stránky. Keďže ich máme k dispozícii viac ako 40, využijeme to na dva modelované prípravné zápasy medzi sebou. Nám spolu s trénerskými kolegami poskytnú tieto dva duely odpoveď na to, ktorí hráči sa zapoja aj do druhého bloku prípravy od pondelka 24. júla. Doň budeme chcieť vstúpiť s 25 menami," uviedol tréner SR 18 Martin Dendis. 

Po druhom bloku prípravy absolvujú mladíci medzištátny prípravný duel, v sobotu 29. júla od 17.00 h nastúpia v Trenčíne proti rovesníkom z USA. Turnaj oficiálne odštartuje v pondelok 31. júla. Slováci v rámci B-skupiny od 19:00 h nastúpia proti Švajčiarsku, o deň nato v rovnakom čase proti Kanade a v stredu 2. júla opäť od 19:00 h proti Fínsku. 

Po dni voľna budú nasledovať zápasy o umiestnenie a semifinálové konfrontácie, v ktorých sa predstavia najlepšie dva tímy z každej skupiny. Druhým dejiskom prestížneho turnaja je Břeclav. Okrem domácich Čechov privíta výbery do 18 rokov zo Švédska, Nemecka a USA.

NOMINÁCIA SR 18 NA výcvikovom tábore v Trenčíne:

Andrej FABUŠ, Fabian Andrej LIČKO, Jakub MIKULEC, Maxim PETRAS, David POHANKA, Patrik RUSZNYÁK, Miroslav ŠATAN (všetci HC SLOVAN Bratislava), Tomáš ŠLANK, Áron MÉSZÁROS, Martin Rudolf LIŠKA (všetci HO HAMIKOVO Hamuliakovo), Samuel ŠIMON (HK Humenské Levy), Adam BELUŠKO, Sebastián BODNÁR, Vladimír DRAVECKÝ, Sebastián MITRO, Michal LIŠČINSKÝ (všetci HC Košice), Alexander Milan SEJNA (Draci Liptovský Mikuláš), Pavol PROKOPOVIČ (HK Dukla Michalovce-mládež),

Tomáš POBEŽAL (HK Nitra), Richard HAZALA, Alan LENĎÁK (MMHK Nitra), Simon SEMANČÍK, Andreas STRAKA (obaja HK ŠKP Poprad), Michal FERANEC, Jakub HARVÁNEK, Samuel KUPEC, Ondrej MARUNA, Richard RAFAJ, Tobias TOMÍK, Jakub ŠTRBÁŇ (všetci HK DUKLA Trenčín), Peter KOVÁČ, Filip VLČKO (obaja HKM Zvolen), Samuel HÚŽEVKA, Andrej TOMAŠEC (obaja VLCI Žilina-mládež), Oliver TOMANÍK (HC Litvínov/ČR), Adam KALMAN (HC Olomouc/ČR), Ján CHOVAN (Tappara/Fín.), Jozef ŠILHÁR (Borlänge/Švéd.), Nicolas VRTIEL (Lidingö Vikings/Švéd.), Tobias PITKA (Green Bay Gamblers/USA), Alex Miroslav ZÁLEŠÁK (MoDo Hockey/Švéd.), Dario LAŠŠ (Nacka HK/Švéd.), Luka RADIVOJEVIČ (Örebro/Švéd.), Theo KISS (Des Moines Buccaneers/USA).


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar