V záverečnej nominácii Takáč aj Gachulinec

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie uzavrelo v pondelok nomináciu na majstrovstvá sveta vo Fínsku.

V 25-člennom finálnom menoslove figurujú traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov.

Radosť fanúšikom Slovana urobila nominácia dvoch hráčov majstrovského kádra. Na šampionátovú súpisku sa dostal útočník Samuel Takáč a obranca Daniel Gachulinec. Samovi Takáčovi výborne vyšiel záver sezóny, keď patril k ťahúňom nášho mužstva, vo finálovej sérii z Nitrou bol s 9 bodmi najproduktívnejším hráčom. Celkovo bol druhým najproduktívnejším Slovákom celého ročníka Tipos Extraligy (63bodov). 

Daniel Gachulinec odohral úspešné play off, v ktorom potvrdil svoje kvality ofenzívneho obrancu. Celkovo v sezóne zaznamenal 26 bodov, produktívnejší bol len kanadský obranca Matt Mackenzie.

Slovenská hokejová reprezentácia sa zišla v pondelok popoludní na poslednom prípravnom kempe pred odletom do Fínska. V Bratislave absolvujú zverenci trénera Craiga Ramsayho ešte tri tréningy a v stredu popoludní z bratislavského letiska naberú kurz Helsinki.

Po dvojdňovej adaptácii vo fínskej metropole vstúpia do svetového šampionátu v piatok 13. mája od 15:20 proti Francúzsku. V nasledujúcich dňoch budú o postup do štvrťfinále bojovať postupne proti Nemecku, Kanade, Švajčiarsku, Kazachstane, Taliansku a Dánsku.


Časopis Powerplay

05/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Z poznámkového bloku video trénera HC SLOVAN Pavla Rybára
  • Predstavujeme útočníka s ruskými koreňmi Daniila Fominykha
  • Profil Juraja Valacha: Forma išla hore s novými príležitosťami
  • Letná hokejová lahôdka v Bratislave