V záverečnej nominácii Takáč aj Gachulinec

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie uzavrelo v pondelok nomináciu na majstrovstvá sveta vo Fínsku.

V 25-člennom finálnom menoslove figurujú traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov.

Radosť fanúšikom Slovana urobila nominácia dvoch hráčov majstrovského kádra. Na šampionátovú súpisku sa dostal útočník Samuel Takáč a obranca Daniel Gachulinec. Samovi Takáčovi výborne vyšiel záver sezóny, keď patril k ťahúňom nášho mužstva, vo finálovej sérii z Nitrou bol s 9 bodmi najproduktívnejším hráčom. Celkovo bol druhým najproduktívnejším Slovákom celého ročníka Tipos Extraligy (63bodov). 

Daniel Gachulinec odohral úspešné play off, v ktorom potvrdil svoje kvality ofenzívneho obrancu. Celkovo v sezóne zaznamenal 26 bodov, produktívnejší bol len kanadský obranca Matt Mackenzie.

Slovenská hokejová reprezentácia sa zišla v pondelok popoludní na poslednom prípravnom kempe pred odletom do Fínska. V Bratislave absolvujú zverenci trénera Craiga Ramsayho ešte tri tréningy a v stredu popoludní z bratislavského letiska naberú kurz Helsinki.

Po dvojdňovej adaptácii vo fínskej metropole vstúpia do svetového šampionátu v piatok 13. mája od 15:20 proti Francúzsku. V nasledujúcich dňoch budú o postup do štvrťfinále bojovať postupne proti Nemecku, Kanade, Švajčiarsku, Kazachstane, Taliansku a Dánsku.


Časopis Powerplay

01/2023:
  

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Liam Pecararo: Američan s európskym štýlom hokeja
  • Profil Adama Lukošíka: Skromný chlapec s vysokými cieľmi
  • Winter Games: Bratislavu čaká hokejový sviatok
  • Keby bolo keby s ... Tomášom Törökom