V zápase tabuľkových susedov úspešnejší Zvolen

HC SLOVAN Bratislava nedokázal zvíťaziť u tabuľkového suseda zo Zvolena a spod Pustého hradu odchádza po prehre 1:3.

Zvolen začal aktívne a bol za to odmenený gólom Mareka Hecla, ktorý sa uvoľnil za bránkou, kľučkami sa dostal pred ňu a bekhendom prekonal Godlu. Pred prvou prestávkou mohol vyrovnať najmä v presilovke Pecararo, ale nemal presnú mušku.

Druhú tretinu Slovan začal presilovkou, ktorú však nedokázal využiť. V strednom herne vyrovnanom dejstve diváci gól nakoniec nevideli.

Na začiatku tretej tretiny po návrate Lukoseviciusa z trestnej lavice využil únik M. Hults a bolo 2:0 pre domácich. Slovan do dvoch minút odpovedal obrancom Korenčikom od modrej čiary. Slovan v závere Zvolen pritlačil, avšak snahu Slovana o vyrovnanie zmaril v 56. minúte presnou strelou z pravej strany Kašlík. Slovan tak nepreskočil dnešného súpera a ostáva na ôsmom mieste tabuľky TIPOS Extraligy.

Zostava:

HKM Zvolen:  Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – R. Bondra, Fortin, Kašlík – Kolenič, Marcinek, Zuzin – K. Gábor, V. Fekiač, Csányi

HC SLOVAN Bratislava: Godla – Korenčík, Holway, Golian, Kubka, Sersen, Bergman, Beňo – Ranford, Poirier, Pecararo – Takáč, Mahbod, Šille – Lukošík, Preisinger, T. Török – Dudáš, S. Petráš, Žitný