V úvodnom kole výhra na ľade Popradu!

Slovan v úvodnom kole Tipos extraligy po dobrom výkone vyhral v Poprade 4:2.

Domáci strelili v 15. minúte gól, no rozhodca ešte predtým prerušil hru pre vylúčenie Dávida Skokana. Slovan presilovú hru nedokázal využiť, preto ostal nerozhodný stav 0:0. Na konci prvej tretiny dostali aj "Kamzíci" možnosť hrať početnú výhodu, ktorú však predelila prestávka.

V úvode druhej časti dohrávali Popradčania presilovú hru, ale nepresadili sa. Po nej sa dostal do úniku hosťujúci Tomáš Matoušek, no brankár Anthony Peters chytil jeho strelu. Slovan otvoril skóre v 27. minúte po zakončení Tomáša Töröka, ktorému prihrával spoza bránky Alex Šotek. Slovan neskôr pridal v presilovej hre aj druhý gól po strele Marcela Haščáka.

Slovanisti začali lepšie aj v tretej tretine, keď sa v 46. minúte presadil Tomáš Zigo, keď dorazil strelu Michala Beňa. Popradčania v ďalšom priebehu zvýšili aktivitu, ale stále nedokázali prekonať brankára Coreaua. Domáci dostali pred koncom zápasu šancu v dvoch presilových hrách. "Kamzíci" počas druhej odvolali brankára Petersa a podarilo sa im znížiť po koncovke Tomáša Záborského. O minútu neskôr však Haščák strelou do prázdnej bránky upravil na 4:1 pre Slovan. Popradčania dostali ešte v úplnom závere príležitosť v početnej výhode 5 na 3, v ktorej skóroval Adam Drgoň. Slovan si tak v úvodnom zápase prípsal výhru a prelomil dlhé čakanie na viťazstvo pod Tatrami.