V Slovane pokračuje aj Timotej Šille

HC SLOVAN Bratislava využil možnosť opcie v zmluve Timoteja Šilleho a s 28-ročným bratislavským rodákom predĺžil spoluprácu aj na sezónu 2024/25.

Timotej Šille prišiel do Slovana vlani v novembri, pôvodne na mesačný try-out. Do extraligy vstúpil ako víchor, hneď v prvom striedaní skóroval. Napokon nastúpil do 38 zápasov, v ktorých dal 9 gólov a na ďalších 8 asistoval. Sezónu skončil ako 8. najproduktívnejší hráč mužstva. Aj to mu pomohlo k predĺženiu kontraktu.

Šille (nar. 22. júna 1995, Bratislava) je síce rodákom z hlavného mesta, ale hokejovo vyrastal v Skalici. K hokeju mal blízko už odmalička, keďže jeho otcom je Tamás Sille, odchovanec bratislavského Slovana, ktorý za belasých odohral štyri sezóny vo federálnej československej lige medzi rokmi 1987 a 1993. Neskôr sa jeho kariéra odvíjala najmä v maďarskom klube Alba Volán Székesfehérvár a po prijatí maďarského občianstva 11 rokov reprezentoval túto krajinu na svetových šampionátoch.

Napriek 28 rokom má Timotej za sebou už pestrú hokejovú minulosť. Po mládežníckych rokoch v Skalici, ktoré okrem iného ozdobil titulom kráľa strelcov v slovenskej juniorke, si vyskúšal prestížnu juniorskú ligu Québec Major Junior Hockey League (QMJHL), ruskú mládežnícku ligu MHL v tíme Red Bull Salzburg, ako aj najvyššiu švédsku juniorsku súťaž. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2013, keď nastúpil do šiestich zápasov.

Profesionálnu kariéru začal Timotej v sezóne 2015/16, keď naskočil do siedmich zápasov nadnárodnej EBEL lige v tíme Fehérvár AV19. Nasledujúce dve sezóny pôsobil v slovenskej extralige v mužstve HK Nitra. Bodovo najúspešnejšiu sezónu zažil v ročníku 2018/19, keď v kvalitnej EBEL-ke zaznamenal za Fehérvár 22 bodov v 35 zápasoch. Aj ďalšiu sezónu začal v drese maďarského účastníka nadnárodnej súťaže, ale v jej priebehu prešiel do extraligy a hral za tímy Banskej Bystrice a Nových Zámkov.

Šille žije aj s rodinou dlhodobo v Kanade. Aj preto počas COVIDu  vzhľadom na cestovné a iné obmedzenia jeden rok nehral. Profi kariéru reštartoval v sezóne 2021/22 v klube EHC Freiburg hrajúcom v druhej DEL. Na jeseň 2022 naskočil do tímu Kiekko Pojat Joensuu v druhej najvyššej fínskej súťaži Mestis, ktorý je farmárskym tímom slávnych IFK Helsinki a darilo sa mu nad očakávania; v 25 zápasoch mal bilanciu 11G+12A, pričom v playoff bol s 9 bodmi najproduktívnejším hráčom svojho mužstva.

HC SLOVAN Bratislava je rád, že sa mu s Timotejom Šillem podarilo dohodnúť na novej zmluve, keďže slovenských hokejistov schopných hrať najvyššiu súťaž je čoraz menej a Timo mal aj iné ponuky. 

"Teší ma, že po skončení uplynulej sezóny sa mi dostala dôvera v podobe predĺženia zmluvy. Zároveň sa s tým v žiadnom prípade nechcem uspokojiť. Každý deň vstávam so zámerom byť lepší, aby som bol v novej sezóne pre mužstvo čo najdominantnejší a najplatnejší, aký dokážem byť. Už teraz sa teším na novú sezónu, kedy budem môcť so spoluhráčmi robiť fanúšikom radosť. Verím, že budeme od začiatku a hlavne na konci sezóny s tímom úspešní," odkázal fanúšikom Slovana po podpise novej zmluvy Timotej Šille.


Aktuálne majú platnú zmluvu s HC SLOVAN Bratislava na sezónu 2024/25 títo hráči:

Brankári: Denis Godla, Patrik Andrisík (2)
Obrancovia: Andrej Golian, Sena Acolatse, Patrik Bačik, Michal Sersen, Ladislav Romančík, Tomáš Královič (6)
Útočníci: Liam Pecararo, Samuel Takáč, Jakub Minárik, Adam Lukošik, Daniil Fominykh, Roman Kukumberg, Timotej Šille, Tomáš Dudáš, Patrik Masnica (9)

Ďalších hráčov na všetkých troch postoch Slovan postupne oznámi v nasledujúcich týždňoch.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar