V prvom zápase najtesnejšia prehra

VLCI Žilina - Modré krídla Slovan 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), stav série 1:0

Góly: 38. Linet (Halama). Rozhodovali: Konc ml., Rojík – Drblík, Wolf, strely: 31:22, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 684 divákov

Žilina: Mikoláš – Jansons, Petran, Hřebíček, Drtina, Sloboda, Šidlík, Rehák, Nahálka – Macek, Halama, Petráš – Vybiral, Šmida, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Jakubík, Linet, Skladaný

Modré krídla: Hlavaj – Beňo, Fatul, Škultéty, P. Kotzman, Hauser, Parobek, Verčík – Klučiar, Bezák, Danišovský – Gašpar, Uram, Chalupa – Lukošik, R. Petráš, Lepskij – Géci, Trubač, Petriska

Predzápasové predpoklady sa počas úvodného dejstva výrazne nepotvrdili, ani jeden z tímov sa gólovo nepresadil a druhá perióda sa začala za stavu 0:0. Otvárací zásah priniesla 37. minúta stretnutia, keď početnú výhodu využil domáci Linet a s jednogólovým vedením nastupovali Žilinčania aj do tretej časti. Posledná tretina však scenár presných zásahov už nezmenila. Hostitelia si síce pripísali len skromnú výhru 1:0, no zároveň týmto počinom vyrovnali svetový rekord. Pre „vlkov“ to bolo totiž 28. ligové víťazstvo v rade, čo sa doposiaľ v profesionálnej hokejovej súťaži podarilo len americkému tímu Norfkolk Admirals ešte 15. apríla 2012, zámorské mužstvo vtedy pôsobilo v tamojšej AHL. Pod Dubňom si teda žilinskí hokejisti pripísali skutočne historický míľnik. Modré krídla predviedli výborný výkon a favoritovi viackrát nebezpečne pohrozili.