V prvom štvrťfinále úspešnejšie Spišiačky

Ženy HC SLOVAN Bratislava podľahli v prvom štvrťfinálovom zápase playoff domácemu HC Osy Spišská Nová Ves 1:4. Séria pokračuje počas najbližšieho víkendu v Bratislave.

HC Osy Spišská Nová Ves vs HC SLOVAN Bratislava ženy 4:1 (0:1, 2:0, 2:0). Stav série 1:0

Góly: Ihnaťová, Plencnerová, Kežmarská, Miháliková - Konrádová.

Strely 20:26, vylúčenia 3:2, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Diváci: 89.

Rozhodcovia: Celarová - Hanušovský, Lukáč.

Naše dievčatá na Spiši nepotvrdili rolu favoritiek, do ktorej sa dostali suverénnym víťazstvom v základnej skupine Zápas Slovenskej ženskej hokejovej ligy. Po dvoch vylúčeniach v prvej tretine sa strelecky síce presadila obrankyňa Konrádová, ale napokon sa ukázalo, že to bol jediný gól Slovanistiek v prvom štvrťfinále. Domáce v druhej tretine otočili dvomi gólmi priebežný stav vo svoj prospech.

Rozhodujúci úder prišiel v 50. min., keď vo vlastnom oslabení zvýšila na 3:1 domáca hráčka Kežmarská. V záverečnej hre bez brankárky ešte Slovanistky inkasovali pár sekúnd pred záverečnou sirénou štvrtý gól.

Séria sa sťahuje počas najbližšieho víkendu do Bratislavy. O vyrovnanie na 1:1 sa Slovanistky pokúsia v sobotu 27. januára od 14:15 h v Hale B Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Prípadný tretí rozhodujúci zápas by sa hral na rovnakom mieste v nedeľu 28. januára o 15:30 h.