V príprave iba proti českým extraligistom

Športový manažment v spolupráci s realizačným tímom A mužstva HC SLOVAN Bratislava na čele s hlavným trénerom Petrom Oremusom skompletizoval zápasový program letnej prípravy. Slovan odohrá 9 zápasov, z toho štyri na domácom ľade.

Súpermi Slovana budú výlučne účastníci najvyššej českej súťaže TELH - Tipsport extraligy ledního hokeje. Slovan sa v priebehu mesiaca stretne s Kometou Brno, HC Olomouc, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK Hradec Králové, Motor České Budějovice a tiež s úradujúcim majstrom HC Oceláři Třinec. V prípade Komety, Olomouca a Mountfield HK pôjde o dvojzápasy doma a vonku.

Okrem majstrovského Třinca ďalší traja zo súperov účinkovali vo štvrťfinále playoff a zvyšní dvaja v osemfinále playoff, pričom tabuľkovo najhoršie z týchto mužstiev (Olomouc) sa vlani umiestnilo na 10. mieste po základnej časti.

V domácom prostredí Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa fanúšikovia Slovana môžu tešiť na viacero kvalitných a atraktívnych hráčov. V tíme tradičného  partnera Slovana v predsezónnom období HC Kometa Brno hrali vlani až piati Slováci, vrátane reprezentanta Lukáša Cingela. Českému nároďáku dodala Kometa na domáce MS útočníka Jakuba Fleka. V tíme pôsobil aj produktívny americký útočník Steve Moses.

V bránke HC Olomouc by mohol po dlhom čase na bratislavský ľad zavítať dlhoročný brankár Slovana Branislav Konrád. Známym menom je tiež poľský internacionál Aron Chmielewski, ktorý bol pri štyroch majstrovských tituloch konkurenčného Třinca.

V zápase proti Mountfield HK Hradec Králové môžu bratislavskí útočníci opäť naraziť na Stanislava Škorvánka, ktorý už bol oznámený ako čerstvá posila Východočechov. V mužstve by mal pokračovať aj Alex Tamáši a lotyšský reprezentant Freibergs, ktorý dal Slovákom prvý gól vo vzájomnom zápase na MS.

Posledným súperom v príprave na domácom ľade bude tím HC Vítkovice Ridera, ktorý je doma v Ostravar Arene, kde odohrali svoju skupinu majstrovstiev sveta slovenskí hokejisti. Vzhľadom na to, že mužstvo vypadlo v osemfinále playoff, čaká ho výraznejšia obmena súpisky, ktorá sa už dotkla Slovákov Mária Grmana, Rastislava Deja a Vojtecha Zeleňáka. Aj Vítkovice mali na šampionáte svojich zástupcov v osobe francúzskeho skúseného beka Johanna Auvitua a lotyšských bratov Rihardsa a Robertsa Bukartsovcov.

Slovan začne záverečnú spoločnú fázu letnej prípravy na ľade 29. júla. Tipos extraliga by mala začať - rovnako ako ostatné európske najvyššie súťaže - v druhý septembrový piatok, teda 13. septembra.

Prípravné zápasy HC SLOVAN Bratislava - leto 2024:

08- AUG / HC SLOVAN vs HC Kometa Brno

13- AUG / HC SLOVAN vs HC Olomouc

15 -AUG / Motor České Budějovice vs HC SLOVAN

20-AUG / HC Oceláři Třinec vs HC SLOVAN

22-AUG / HC SLOVAN vs Mountfield HK Hradec Králové

27-AUG / Mountfield HK Hradec Králové vs HC SLOVAN

29-AUG / HC Olomouc vs HC SLOVAN

03-SEP / HC SLOVAN vs HC Vítkovice

05-SEP / HC Kometa Brno vs HC SLOVAN (v Hodoníne)

Začiatky zápasov budú  doplnené neskôr, bude to však vždy medzi 17:00 a 18:00 h. Držitelia permanentiek na sezónu 2024/25 budú mať na tieto zápasy vstup zdarma v rámci svojich zakúpených permanentiek. 

Začiatok predaja permanentiek "HC SLOVAN 2024/25" bude oznámený neskôr po definitívnom ukončení procesov súvisiacich s prevodom vlastníctva klubu.

 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar