V obrane aj s Patrikom Maierom

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol so svojím obrancom a odchovancom Patrikom Maierom na novej zmluve pre sezónu 2024/25.

Patrik Maier (nar. 6. novembra 1996, Bratislava) je od svojho návratu do Slovana v lete 2020 pevnou súčasťou obranných radov. V každej z ostatných štyroch sezón odohral viac ako 40 zápasov, naposledy vrátane štvrťfinále playoff 45 zápasov s bilanciou 2G+6A.

"Majco" prešiel v Slovane všetkými mládežníckymi kategóriami. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta osemnásťročných aj dvadsaťročných. V roku 2014 jeho kariéra pokračovala v prestížnej juniorskej Western Hockey League (WHL) v tímoch Kamloops Blazers a Moose Jaw Warriors.

Po dvoch rokoch sa vrátil na Slovensko, ale v nabitej zostave Slovana v nadnárodnej KHL pre mladého 20-ročného obrancu nebolo vtedy miesto. Maier preto odohral dobrú sezónu v extraligovom tíme Nových Zámkov, kde si ho všimol popredný celok najvyššej českej súťaže Bílí Tygři Liberec a tak sa na dve sezóny sťahoval na sever Čiech.

Po návrate na Slovensko odohral jednu sezónu v konkurenčnom Zvolene, s pár zápasmi za Banskú Bystricu. V lete 2020 ho domov pritiahol generálny manažér Maroš Krajči, ktorý sa do klubu vrátil s príchodom nových akcionárov. Paradoxne, prvý zápas za svoj materský klub medzi seniormi odohral Patrik Maier až vo veku 23 rokov v septembri 2020. Odvtedy nastúpil za Slovan do 208 extraligových zápasov, ku ktorým pridal 11 duelov v Champions Hockey League. Napriek defenzívnejšiemu poňatiu svojej hry Maier zaznamenal v týchto zápasoch 10 gólov a na ďalších 27 asistoval. Na jar 2022 sa podieľal na zisku nateraz posledného majstrovského titulu pre Slovan.

Počas pôsobenia v Slovane si na tri zápasy Patrik Maier obliekol aj reprezentačný dres výberu Craiga Ramsayho. 

Patrik Maier sa vyznačuje mimoriadne obetavou hrou, množstvom zblokovaných striel súpera a v posledných sezónach sa stal nenahraditeľnou súčasťou oslaboviek Slovana. Napriek tomu, že nepatrí medzi tzv. "enforcerov" alebo zlých mužov, nikdy neváha zhodiť rukavice, ak je to potrebné, a brániť rozdielových hráčov mužstva.

HC SLOVAN Bratislava teší, že ďalší z jeho odchovancov a rodených Bratislavčanov súhlasil s pokračovaním v klube.

"Veľmi sa teším, že sme sa s vedením klubu dohodli na predĺžení zmluvy. Odmalička som bol zvyknutý na víťazný Slovan, aj keď posledne dve sezóny nedopadli  pre nás najlepšie. Verím, že už v nasledujúcom roku vrátime Slovan zase tam, kam patrí. Som rád, že toho budem môcť byť súčasťou," povedal k podpisu novej zmluvy s HC SLOVAN Bratislava Patrik Maier.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar