V nominácii dvadsiatky Šotek, Žabka a Marossy

Do nominácie juniorskej reprezentácie Slovenska do 20 rokov sa dostali aj hráči HC SLOVAN Bratislava Alex Šotek a Boris Žabka. V pozícii tretieho brankára sa na výcvikovom kempe zúčastní aj Alexandr Marossy z Modrých krídiel Slovan.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov absolvuje na budúci týždeň poslednú turnajovú previerku pred majstrovstvami sveta juniorov, ktoré sa uskutočnia tradične koncom decembra a začiatkom januára v kanadských mestách Halifax a Moncton. Zverenci Ivana Feneša vycestujú v rámci novembrovej reprezentačnej prestávky na Turnaj štyroch vo švajčiarskom meste Monthey, kde si zmerajú sily s domácimi rovesníkmi, Nemcami a Nórmi.

V nominácii na výcvikový tábor v Bratislave a následné podujatie neďaleko francúzskych hraníc figuruje 23 mien, pričom brankár Modrých krídiel Slovan Alexandr Marossy bude s tímom iba v rámci prípravy v hlavnom meste. Naopak, na turnaj štyroch krajín sa takmer s určitosťou pozrú útočník Alex Šotek a obranca Boris Žabka, ktorý má už za sebou tohtosezónny víťazný debut v A mužstve Slovana, inak pravidelne nastupuje v prvom obrannom páre Modrých krídiel Slovan. Šancu na tomto turnaji dostanú hráči z ročníkov 2003, 2004 aj 2005 pôsobiaci v európskych súťažiach.

„Začiatok sezóny mi ukázal, že chalani nemajú v kluboch jednoduchú situáciu. Potrebujeme, aby hrávali prioritne v seniorských tímoch a v dobrých úlohách. Až na pár výnimiek sa to nedeje. Som preto plný očakávania z toho, aký dopad to bude mať na turnaj vo Švajčiarsku aj na samotné MS,“ povedal hlavný tréner tejto reprezentačnej kategórie Ivan Feneš.

Slovenskí reprezentanti odohrajú na Turnaji štyroch krajín v Monthey tri zápasy v priebehu troch dní. Začnú v piatok 11. novembra o 19:30 h proti domácemu výberu, v sobotu o 15:30 h ich preveria Nemci a v nedeľu 13. novembra o 11:00 h vyzvú Nórov. 

„Vieme, že máme kvalitu v útoku. Posledné turnaje, vrátane MS, nám však ukázali, že potrebujeme zlepšiť defenzívu a na to sa chceme zamerať. V útoku sme nemali problém vytvoriť si príležitosti, ale súperom sme ponúkali veľa možností na protiútoky a zároveň sme neboli dôrazní v predbránkovom priestore. Ak spojíme kvalitné výkony brankárov s dobrou defenzívou a ofenzívou, môžeme byť úspešní. Čo sa týka nabitého programu vo Švajčiarsku, nevidíme v tom problém. Hráči síce budú čeliť únave, ale práve vďaka tomu uvidíme ich charakterové vlastnosti aj to či, sú schopní odolať tlaku,“ uzavrel Ivan Feneš. 

Nominácia SR 20 na výcvikový tábor v Bratislave a Turnaj štyroch krajín v Monthey (7.-14.11. 2022)

Hráči podľa klubov
Michal FRÍDEL Barani-HŠMH Banská Bystrica
Alexandr MAROSSY (7.-9.11.) HC Slovan Bratislava
Alex ŠOTEK HC Slovan Bratislava
Boris ŽABKA HC Slovan Bratislava
Patrik ANDRISÍK HK Brezno Knights
Antonín BARTOŠ HC Košice/HC 19 Humenné
Patrik JURČÁK HC Košice/HC 19 Humenné
Ondrej MOLNÁR HK Nitra
Marek ŠRAMATY HK Nitra
Martin MIŠIAK HC Nové Zámky
Michal LAURENČÍK HC Nové Zámky/HC Topoľčany
Maroš MEŠÁR HK ŠKP Poprad/HK Martin
Markus SUCHÝ HK ŠKP Poprad/HK Martin
Dávid NÁTNY HC 21 Prešov
Tim DANIELČÁK HC Litvínov/ČR
Šimon GROCH HC Olomouc/ČR
Pavol ŠTETKA HC Dynamo Pardubice/ČR
Pavol FUNTEK Ketterä/Fín.
Adam ONDRIŠ KooKoo Kouvola/Fín.
Libor NEMEC Lukko Rauma/Fín.
Marcel ŠTEFANČÍK Lulea HF/Fín.
Dalibor DVORSKÝ AIK Solna/Švéd.
Alex ČIERNIK Södertälje SK/Švéd.
REALIZAČNÝ TÍM
Manažér Tomáš PŠENKA
Hlavný tréner Ivan FENEŠ
Asistent trénera Andrej KMEČ
Asistent trénera Martin ŠTRBÁK
Tréner brankárov Peter KOSA
Kondičný tréner Matej THOMKA
Video tréner Patrik MICHNÁČ
Lekár Michal HOŠALA
Fyzioterapeut Michael BUJŇÁK
Maséri Miroslav HARVANČÍK (7.11.), Ľubomír VÝROSTEK

Náhradníci (na telefonické zavolanie): Luca KRAKOVSKÝ, Antonio OŽVALD (obaja HC Slovan Bratislava), Alex GÉCI (HC Spartak Dubnica), Michal KAPIČÁK (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Boris BABELIAK (HC Nové Zámky/HK Levice), Sebastián NAHALKA (HK ŠKP Poprad), Patrik SOKOLI (HK ŠKP Poprad/HK Martin), Timotej TOMALA (HK Spišská Nová Ves/HC Topoľčany), Ľuboš PAZDERA (HK Dukla Trenčín), Filip KUBIRIDŽÁK (Vlci Žilina - mládež), Kevin HORVÁTH (Kometa Brno/ČR), Richard PATZELT (Bílí Tygři Liberec/ČR), Patrik GABRIEL (SaiPa Lappeenranta/Fín.), Filip RAJZÍK (KooKoo Kouvola), Rastislav ELIÁŠ (Youngstown Phantoms/USA).

PROGRAM TURNAJA ŠTYROCH KRAJÍN HRÁČOV DO 20 ROKOV V MONTHEY

PIATOK 11. NOVEMBRA

15:30 Nórsko - Nemecko
19:30 Švajčiarsko - Slovensko

SOBOTA 12. NOVEMBRA

15:30 Nemecko - Slovensko
19:30 Švajčiarsko - Nórsko

NEDEĽA 13. NOVEMBRA

11:00 Slovensko - Nórsko
15:00 Švajčiarsko - Nemecko


Časopis Powerplay

03/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 03 sa dočítate:

  • Profil Mareka Korenčika: V Slovane mi opäť začal chutiť hokej
  • Predstavujeme švédskeho obrancu Jonasa Ahnelöva
  • Martin Štrbák hodnotí svetový šampionát juniorov v Göteborgu
  • Slovanisti vo svete: Milan Bartovič