V nedeľu "študentský zápas", privítame Banskú Bystricu

V ďalšom domácom zápase privíta HC SLOVAN po prvý raz v sezóne tím HC ’05 Banská Bystrica. Atraktívne stretnutie má úvodné buly v nedeľu 19. novembra 2023 o 17:00 h.

V prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne bol úspešnejší Slovan, ktorý pod Urpínom zvíťazil 5:2. Bol to premiérový zápas Brendana Ranforda, ktorý v ňom bodovo explodoval, keď bol pri každom z piatich zásahov belasých.

Banská Bystrica zatiaľ v sezóne strieda vydarené série s menej úspešnými. Prehra doma so Slovanom prišla po  piatich triumfoch v rade. Naopak, samotný úvod sa “baranom” príliš nevydaril. Výsledkom je priebežné 6. miesto v tabuľke, Bystričania majú o tri body viac ako Slovan, ale aj o jeden odohraný zápas navyše. Toto manko však belasí môžu zmazať v dohrávke 16. kola proti Nitre.

Banská Bystrica aktuálne ťahá trojzápasovú sériu prehier, keď postupne boli nad jej sily Poprad, Nové Zámky aj Liptovský Mikuláš. Napätie v klube vyvrcholilo počas reprezentačnej prestávky rozlúčkou so skúseným kanadským trénerom Dougom Sheddenom. Na jeho miesto sa (dočasne?) posunul športový riaditeľ Ľuboš Pisár, ktorý však má trénerské skúsenosti zo svojho pôsobenia v Nórsku.

Samotného kádra sa zmeny zatiaľ príliš nedotkli, tou najpodstatnejšou je hráčska výmena práve so Slovanom, keď do hlavného mesta sa sťahoval Roman Žitný a pod Urpín sa vrátil Alex Výhonský. Už skôr sa Bystričania rozlúčili s francúzskym bekom Oliverom Dame-Malka.

Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú kanadskí útočníci Marcus Vela (20 b.), Mathew Wilkins (17 b.) a Carter Turnbull (16 b.). V bránke sa striedajú Filip Belányi a slovinský internacionál Gašper Krošelj.

Pri príležitosti významných výročí pripadajúcich na 17. novembra venuje Slovan tento zápas žiakom a študentom.

  • zľavnená vstupenka za 5 eur pre všetkých držiteľov ISIC, ITIC, EURO26 preukazov
  • Škola ide na Slovan: ak chcete ísť na tento zápas so svojou triedou, či školským/športovým kolektívom, povedzte svojmu učiteľovi/trénerovi, aby nám poslal mail: sutaz@hcslovan.sk
  • Aukcia hraného dresu Brendana Ranforda s výťažkom pre Úsmev ako dar na podporu detských domovov
  • Dobročinná zbierka Back to School na nákup školských pomôcok pre deti z 216 sociálne slabších rodín

Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar