V Humennom zabrali legionári

Slovan po zahanbujúcej prehre v Michalovciach s desiatimi inkasovanými gólmi nenechal v nedeľu na ľade nováčika nič na náhodu a po výsledku 5:1 sa aspoň čiastočne rehabilitoval.

Až na Timoteja Šilleho, všetky góly tímu z hlavného mesta zaznamenali legionári. Úradoval najmä druhý útok v novom zložení Pecararo - Poirier - Ranford, ktorý si dokopy pripísal osem bodov. Okrem pozmenenej zostavy, do ktorej sa po piatkovej pohrome nedostali Maier, Romančík a Werek, nastúpili „belasí“ pri Laborci do zápasu aj s novým kapitánom Samuelom Takáčom.

„Bola to voľba Mira Preisingera po zápase v Michalovciach, ktorá sa odprezentovala pred hráčmi. Všetci sa asi jednoznačne zhodli, že tak to má byť. Ale je jedno, kto má to písmeno C na drese, my potrebujeme lídrov,“ objasnil situáciu v šatni bronzový olympionik z Pekingu.

Pri premiére s „céčkom“ na drese to bolo pre Slovanistov v aktuálnej situácii veľmi dôležité víťazstvo.

„Samozrejme, teší to, ale ten, kto bol kapitán predo mnou, vôbec nebol náš najväčší problém v tíme. Vyhrali sme, ale nie je čas oslavovať. Je pred nami iba tvrdá práca,“ dodal Samo Takáč.  

Jedna lastovička leto nerobí a vedia to aj Bratislavčania, pre ktorých to ale bolo v Humennom mimoriadne dôležité víťazstvo.

„Nemôžem povedať, že sme spokojní, pretože potrebujeme vyhrať ešte veľa zápasov, aby sme si vyžehlili to, čo sa stalo v piatok proti Michalovciam. Nie je teraz čas otvárať šampanské, ale určite sme potrebovali zvíťaziť. K zápasu sme dobre pristúpili a sme vďační za výhru,“ zhodnotil priebeh zápasu Takáč.


K jeho hodnoteniu sa na pozápasovej tlačovej konferencii priklonil aj asistent trénera Vladimíra Růžičku Rudolf Jendek.

„Po tom, čo sme zažili v Michalovciach, je to malá náplasť. Máme strašne veľa roboty pred sebou. Musíme ísť domov so sklonenými hlavami a pripraviť sa na to, čo bude ďalej,“ začal svoj úprimný komentár. „Každý si musí vstúpiť do svedomia, za Slovan sa hrá úplne inak. Ani dnes to nebolo úplne optimálne z našej strany, ale je to správna cesta. Boli sme omnoho lepší v defenzíve, boli sme kompaktnejší, čakali sme na príležitosti, a to rozhodlo,“ dodal Jendek.


Časopis Powerplay

04/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana
  • Predstavujeme Samsona Mahboda: Mohol z neho byť skvelý futbalista
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Proti víťazom Stanley Cupu
  • Slovanisti vo svete: Cam Barker