V Slovane bude pokračovať Juraj Valach

Nový kontrakt pre Juraja Valacha znie do konca ročníka 2022/23 s následnou opciou pre nasledujúcu sezónu.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava pokračuje vo formovaní svojho kádra pre ďalší ročník. Po skorších podpisoch útočníkov Tomáša Ziga, Tomáša Matouška a obrancu Michala Beňa, spečatil v závere roka 2021 svojim podpisom predĺženie zmluvy aj ďalší bek Juraj Valach. V Slovane tak v lete odštartuje svoju tretiu sezónu v rámci najvyššej slovenskej súťaže, klub si zároveň môže uplatniť opciu aj na ročník 2023/24.

„Juraj Valach sa v posledných dvoch sezónach zaradil medzi dôležité postavy našej defenzívy. Robustný bek podáva stabilne konštatné výkony, vyznačuje sa tiež veľmi dobrou fyzickou hrou,  no dokáže hrať tiež konštruktívne s pukom, čo je v dnešnom hokeji veľmi dôležité. Sme preto radi, že sme si jeho služby poistili na ďalšie obdobie,“ povedal po podpise novej zmluvy generálny manažér Maroš Krajči.

Dres HC SLOVAN si Juraj Valach obliekol prvýkrát ešte počas nášho pôsobenia v KHL, v sezóne 2015/16 nastúpil na 25 zápasov, neskôr pokračoval v kariére v českej extralige, v tímoch Piráti Chomutov, či Slavia Praha.  Do Slovana sa topoľčiansky rodák vrátil v lete 2020 po anabáze v rakúskej nadnárodnej ICE HL, kde hájil farby Black Wings Linz.

Od tohto momentu odohral v HC SLOVAN v najvyššej slovenskej súťaži do dnešného dňa spolu 83 zápasov a v nich nazbieral 22 kanadských bodov.

HC SLOVAN Bratislava teší podpis Juraja Valacha na novú sezónu a želá mu v našom klube veľa úspechov.

Vedenie Slovana zároveň pracuje na predĺženiach zmlúv ďalších hráčov, o ktorých budeme v prípade dohody informovať na našich kanáloch